Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 marca 2017

Mongolia czeka na polskie inwestycje

- Będziemy wspierać polskich przedsiębiorców zainteresowanych Mongolią - zapewniał Tomasz Pisula, otwierając Polsko Mongolskie Seminarium Gospodarcze zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Jesteście Państwo w dobrym miejscu, jeśli chcecie budować relacje gospodarcze z Polską - powiedział Pisula zwracająć się do mongolskich przedsiębiorców uczestniczących w seminarium. - Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie pierwszą w Polsce instytucją kompleksowo wspomagającą zagraniczną ekspansję rodzimych firm - dodał. 

Polska postrzegana jest w Mongolii jako jeden z głównych partnerów gospodarczych, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakty z państwami Unii Europejskiej. W celu wzmocnienia współpracy gospodarczej z Polską, w Mongolii  powstała Mongolsko - Polska Grupa Parlamentarna.  Współpraca parlamentarna odgrywa bardzo ważną rolę, jest łącznikiem pomiędzy krajami - mówił jej przewodniczący Damba-Ochir Dorjdamba. 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie pierwszą w Polsce instytucją kompleksowo wspomagającą zagraniczną ekspansję rodzimych firm

Priorytetowym sektorem gospodarki mongolskiej jest sektor wydobywczy, w którym ulokowanych jest aż 73% bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Przedstawiciele delegacji przypomnieli również, że Mongolia jest krajem rolniczo - przemysłowym, specjalizującym się w produkcji mleka, mąki a przede wszystkim mięsa. Liczymy również na współpracę w zakresie: montowni ciągników, budowy magazynów, przetwórstwa mleka, doposażenia szkół zawodowych oraz produkcji utwardzaczy do dróg - mówił Bataa Nemekh, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce. - Choć sytuacja gospodarcza kraju nie jest wzorowa, robimy wszystko by ją poprawić.  Mamy też w sąsiedztwie dwa ogromne rynki zbytu: rynek chiński i rynek rosyjski  - zachęcał zgromadzonych uczestników Ambasador. Przedstawiciele mongolskiej administracji zapewnili, że będą wspierać każdą inicjatywę rozwijania współpracy pomiędzy oboma krajami. 

***

Spotkanie zorganizowano przy okazji oficjalnej wizyty parlamentarzystów z Mongolii w Polsce z Damba-Ochir Dorjdamba,  Przewodniczącym Mongolsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej. Głównym celem wizyty delegacji było wsparcie oraz rozszerzenie stosunków gospodarczych pomiędzy krajami.

 

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij