Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 marca 2017

Polska krajem partnerskim Hannover Messe 2017. Targi już za miesiąc.

Polska została krajem partnerskim Hannover Messe 2017. Podczas tej największej i  najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej zaprezentuje się blisko 200 polskich przedsiębiorstw, w tym start-upy, osiem regionów czy pięć specjalnych stref ekonomicznych. Sercem polskiej prezentacji będzie stoisko narodowe. Polska Agencja Inwestycji i Handlu odpowiada za oprawę artystyczną otwarcia targów, a także za inaugurację polskiego stoiska narodowego. W obu wydarzeniach planowany jest udział premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Konferencja poświęcona prezentacji polskiej obecności na targach Hannover Messe 2017 odbyła się w Ministerstwie Rozwoju 23 marca.

Hasłem targów Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry - Creating Value”. Idea ta łączy w sobie tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności. Targi w Hanowerze to doskonała okazja do kompleksowej promocji polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej i budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii.

Innowacyjny potencjał Polski prezentowany będzie pod hasłem SMART MEANS POLAND. Na uwagę zasługuje również symbol polskiej obecności na targach Hannover Messe 2017. Jest nim k-dron – symetryczna i zarazem asymetryczna jedenastościenna bryła geometryczna, stworzona przez polskiego artystę, Janusza Kapustę.Wielkie otwarcie

Promocja Polski, która jest krajem partnerskim targów, rozpocznie się już 23 kwietnia, podczas wyjątkowej ceremonii otwarcia targów Hannover Messe 2017. W wydarzeniu wezmą udział premier Beata Szydło, kanclerz Angela Merkel, przedstawiciele władz centralnych i regionalnych Polski i Niemiec, a także przedstawiciele niemieckich organizacji przemysłowych i największych firm obecnych na targach. Oprawę artystyczną ceremonii powierzono Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Agencja postawiła pokazać, że Polska była i jest źródłem innowacji zmieniających świat. Podczas artystycznego widowiska zaprezentowany zostanie wkład Polaków w rozwój światowej nauki i technologii. Po jego zakończeniu nastąpią oficjalne wystąpienia premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel.

Polskie stoisko narodowe

Istotnym elementem polskiej obecności na targach Hannover Messe będzie stoisko narodowe o powierzchni ok. 1,2 tys. m2. Zostanie ono oficjalnie otwarte 24 kwietnia przez szefowe rządów Polski i Niemiec, a także wicepremierów  Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina. Będzie to moment symboliczny. Wraz z rozpoczęciem działalności stoiska nastąpi oficjalne otwarcie całych targów dla publiczności. I tym razem za ceremonią otwarcia stoi Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na stoisku będzie można podziwiać innowatorów, a zarazem znane i cenione polskie marki. Są wśród nich m.in.: wiodący w Europie producent autobusów elektrycznych Solaris Bus & Coach S.A., producent pojazdów Ursus Bus S.A, czy Saule Technologies - autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów.


Prezes Agencji Tomasz Pisula rozmawia z Olgą Malinkiewicz, która opracowała elastyczną folię z ogniwami z perowskitów

Na polskim stoisku narodowym pokaże się też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 specjalnych stref ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego. Z osiągnięciami polskiej nauki i myśli technologicznej zapoznać się będzie można na stanowiskach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju a także SciTech Poland. 


Laureaci konkursu „Startu-py w Pałacu”, którzy pojawią się na przygotowywanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu stoisku start-upów. Wyłącznym partnerem stoiska jest PKN ORLEN (fot MR)

Przygotowano również strefę start-upów, gdzie prezentować się będzie osiemnaście młodych firm technologicznych, w tym trzech laureatów konkursu „Startu-py w Pałacu”, czyli nagrody Ministra Rozwoju i Finansów. Realizatorem stoiska jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a wyłącznym jego partnerem PKN ORLEN. (Ministerstwo Rozwoju/Polska Agencja Inwestycji i Handlu)

Organizatorami udziału Polski na targach Hannover Messe 2017 są:

Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Agencja Rozwoju Przemysłu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polskie wystąpienie na targach Hannover Messe 2017 jest realizowane przy wsparciu wiodących polskich firm.


GŁÓWNI PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017


PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017


(Ministerstwo Rozwoju/Polska Agencja Inwestycji i Handlu)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij