Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 marca 2017

Botswana - afrykański diament

- Dla Polski w Botswanie interesujący jest sektor wydobywczy, dla którego nasze technologie mogą mieć podwójne zastosowanie - zarówno przy wydobyciu diamentów jak i jeszcze niewykorzystanych, dużych pokładów węgla kamiennego - powiedział wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger. 27 marca w siedzibie Agencji odbyło się polsko-botswańskie seminarium gospodarcze.

- Botswana to jeden z afrykańskich diamentów - powiedział ambasador Botswany Lameck Nthekela. - To demokratyczny, bezpieczny kraj. Idealne miejsce dla firm, które chcą rozpocząć biznes z partnerami z całego regionu - mówił ambasador.


Seminarium gospodarcze Polska - Botswana

Seminarium zostało poświęcone możliwościom handlowo-inwestycyjnym w Botswanie. Okazją do zorganizowania wydarzenia była wizyta przedstawicieli Botswana Investment and Trade Centre (BITC) w Polsce. W programie znalazły się prezentacje nt. potencjału gospodarczego Botswany oraz programów wsparcia dla polskich eksporterów i inwestorów. Po części oficjalnej odbyły się rozmowy B2B przedsiębiorców z obu krajów.

Botswana notuje najwyższy wzrost PKB na osobę na świecie. Spektakularny rozwój zawdzięcza głównie reformom gospodarczym oraz wydobyciu diamentów, których jest jednym z największych światowych producentów. Najwyższe zyski przynosi gospodarce Botswany górnictwo. (PAIH)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij