Aktualności
Strona główna > Aktualności
28 marca 2017

Polsko-nigeryjska współpraca nabiera tempa

- Polsko-nigeryjskie relacje ożywiły się w ostatnim czasie - powiedział wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger otwierając spotkanie z delegacją biznesową z Nigerii. - Polski biznes jest już obecny na rynku nigeryjskim przykładem tego jest firma Navimor i jej zaangażowanie w budowę stoczni w Lagos - przypomniał wiceprezes.

Spotkanie w siedzibie Agencji było jednym z punktów wizyty delegacji nigeryjskiej w Polsce. W jej skład wchodzą przedstawiciele nigeryjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Narodowej Agencji Eksploracji, Rady ds. Odnawialnej Energii Nigerii, grupy Chemtech oraz Urzędu Górnictwa Nigerii.


(fot. PAIH)

Nigeria jest drugą największą gospodarką Afryki. Polska eksportuje do Nigerii głównie zboża, pojazdy mechaniczne, ich części oraz akcesoria. Kontynuowane są działania na rzecz współpracy przemysłów obronnych Polski i Nigerii - nigeryjska armia zakupiła karabiny Beryl z Fabryki Broni Łucznik-Radom.


(fot. PAIH)

Rynkiem nigeryjskim interesują się polskie firmy przemysłu wydobywczego, energetycznego, teleinformatycznego (projekty związane z budową kopalń węgla kamiennego i elektrowni węglowych, linii energetycznych, remontów istniejących elektrowni, wykorzystanie biomasy i biopaliw) a także sektora morskiego, rolno-spożywczego oraz zbrojeniowego. (PAIH)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij