Aktualności
Strona główna > Aktualności
24 kwietnia 2017

Targi Hannover Messe otwarte - Polska Krajem Partnerskim

Wyjątkowy spektakl przygotowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu z udziałem młodych polskich artystów uświetnił 23 kwietnia galę otwarcia największej imprezy przemysłowej świata - targów Hannover Messe 2017. W wydarzeniu udział wzięli kanclerz Angela Merkel, premier Beata Szydło, wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin, członkowie zarządu Agencji oraz licznie zgromadzeni goście ze świata polityki i biznesu. Polska jest Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017.
- Chcemy pokazać Polskę młodą, ambitną, Polskę nowych technologii - mówiła premier Beata Szydło o tym, jak zaprezentowany będzie nasz kraj na targach. Wspomniała też o haśle przewodnim polskiego wystąpienia na Hannover Messe 2017: "Smart Means Poland", które było również tytułem multimedialnego widowiska zaprezentowanego podczas uroczystej gali otwarcia targów.


Premier Beata Szydło: Chcemy pokazać Polskę młodą, ambitną, Polskę nowych technologii,  foto: Klaudyna Schubert

Polska jako Kraj Partnerski miała przywilej przygotowania oprawy artystycznej ceremonii otwarcia targów, która odbyła się w niedzielny wieczór, 23 kwietnia w Hanowerze. Za organizację programu artystycznego odpowiadała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.


Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel oglądają widowisko „Smart Means Poland”, foto: Klaudyna Schubert

- Hannover Messe to najważniejsze targi przemysłowe na świecie. Być krajem partnerskim i odpowiadać za ceremonię otwarcia to zaszczyt, ale też wyzwanie. Sprostaliśmy zadaniu. Pokazaliśmy, że nie obce są nam zaawansowane technologie oraz, że jesteśmy zorganizowaną drużyną i świetnymi organizatorami - powiedział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Widowisko Smart Means Poland; foto: Klaudyna Schubert

Wspólnie z firmą Visualsupport, która odpowiadała za produkcję spektaklu, opracowano niezwykłe, interdyscyplinarne widowisko, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audio-wizualnych. Podczas 12-minutowego show wystąpili utytułowani i wielokrotnie nagradzani przedstawiciele młodej generacji artystów, którzy doskonale sprawdzają się w roli ambasadorów polskiej kultury na całym świecie, m.in sopranistka Kaja Mianowana, tancerz Aleksander Kopański, performer Kamil Dziliński, kolektyw WATAHA DRUMS, tancerze z Art Color Balletczy słynny polski beatboxer Jakub „Zgas” Żmijowski.
 

Goście zobaczyli symboliczną opowieść o najwybitniejszych polskich naukowcach i wynalazcach i ich niezwykłych odkryciach, które na przestrzeni wieków wywarły wpływ na rozwój światowej nauki. Widowisko podzielono na sześć części. Każda z nich opowiadała o cechach, które prowadzą do stworzenia przełomowych rozwiązań. Są to:  WENA, ODWAGA, WIEDZA, DETERMINACJA, WIZJA i KREATYWNOŚĆ. Muzykę do spektaklu skomponował Mikołaj Stroiński, autor ponad 6 tys. kompozycji, w tym ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3". Choreografię powierzono Agnieszce Glińskiej z Art Color Ballet, a efekty specjalne, w tym  mapping 3D zrealizował Sławomir Fąfara.


Widowisko Smart Means Poland; foto: Klaudyna Schubert

Polska z uwagi na tytuł Kraju Partnerskiego targów Hannover Messe 2017 była państwem, które jako pierwsze otworzyło swoje stoisko narodowe dla publiczności, inaugurując tym samym całą imprezę targową.  Symbolicznego, bo wirtualnego przecięcia wstęgi dokonały wspólnie w poniedziałek rano premier Beata Szydło oraz kanclerz Angela Merkel. Premier Szydło przedstawiła kanclerz Merkel projekty polskich przedsiębiorców prezentowane na targach, wspominając, że bierze w nich udział dwieście  firm z Polski w tym 20 start-upów. Premier przypomniała również, że jednym z najważniejszych celów jej rządu jest zwiększenie innowacyjności gospodarki. W ocenie szefowej rządu uczestnictwo w największych na świecie targach przemysłowych polskich firm to ważny impuls dla rozwoju współpracy gospodarczej z Republiką Federalną Niemiec. - Liczymy, ze owocne kontakty z firmami niemieckim przyczynią się do umocnienia naszych stosunków gospodarczych - mówiła premier Szydło do szefowej rządu Niemiec.  - Cieszę się, że poznamy dziś Polskę z zupełnie innej strony. Wielu z nas było już w Polsce, zna krajobrazy i miasta, ale Polski cyfrowej nie znamy tak dobrze - powiedziała kanclerz Niemiec. (PAIH, MR, Kancelaria Premiera RP)

Premier Beata Szydło i kanclerz Merkel otwierają polskie stoisko na Hannover Messe 2017

***

Międzynarodowe Targi w Hanowerze są jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez przemysłowych na świecie. Polskie stanowisko zajmuje około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Na stoisku obecne są także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich start-upów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN Orlen jest wyłącznym partnerem stoiska


Polska Agencja Inwestycji i Handlu odpowiadała za oprawę artystyczną ceremonii otwarcia targów oraz ceremonii otwarcia polskiego stoiska narodowego, a także za przygotowanie strefy polskich start-upów w ramach „Young Tech Enterprises - Cluster Park”, której wyłącznym partnerem jest PKN ORLEN. Targi potrwają do 28 kwietnia. 

Organizatorami udziału Polski na targach Hannover Messe 2017 są:

Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Agencja Rozwoju Przemysłu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polskie wystąpienie na targach Hannover Messe 2017 jest realizowane przy wsparciu wiodących polskich firm.


GŁÓWNI PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij