Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 kwietnia 2017

PAIH szkoli start-upy przed Hannover Messe 2017

W poniedziałek 10 kwietnia br. w Ministerstwie Rozwoju odbyły się warsztaty dla start-upów, które już za kilka dni pojadą na targi Hannover Messe 2017. Zajęcia dla młodych przedsiębiorców zostały zorganizowane wspólnie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Ministerstwo Rozwoju oraz fundację Startup Poland.

- To debiut polskich start-upów na największych targach przemysłowych świata w Hanowerze - komentuje prezes PAIH, Tomasz Pisula. Dwadzieścia technologicznych start-upów, w tym trzech laureatów konkursu nagrody Ministra Rozwoju i Finansów, „Startu-py w Pałacu”, pojawi się na targach Hannover Messe 2017 na stoisku Young Tech Enterprises - Cluster Park. Jest ono częścią prezentacji narodowej. Za projekt odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a jego wyłącznym partnerem jest PKN ORLEN.

- Chcemy, żeby start-upy umiały skorzystać z uczestnictwa w targach Hannover Messe, stąd pomysł na to, by przygotować je do wydarzenia. Uczestnicy powinni czuć się pewnie i dobrze w środowisku targów międzynarodowych, powiedziała Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland.  W trakcie szkolenia, które odbywało się po angielsku pod okiem trenerki Anny Szapert, przedsiębiorcy uczyli się nowych technik prezentowania swoich produktów i usług, zastanawiali się, jak zorganizować stanowisko, przyciągnąć uwagę inwestora oraz zbudować kontakt z rozmówcą.


Eksperci pokazują młodym przedsiębiorcom jak zbudować prezentację na targach Hannover Messe 2017

- Nasza firma nie była jeszcze na tak dużych, międzynarodowych targach jak Hannover Messe 2017. Widać, że to inne miejsce niż polskie targi - powiedział Tomasz Kalinowski z IC Solutions, podkreślając, że warsztaty mające pokazać „jak to działa” są bardzo przydatne. - Widzę kilka konkretnych rzeczy, które możemy w naszej prezentacji poprawić, żeby jak najlepiej dotrzeć do klientów, mówił młody przedsiębiorca z IC Solutions. 


Startupy i szkoleniowcy

- Spotkanie pozwoliło nam nabrać pewności siebie. Mogłem dzisiaj poczuć na własnej skórze na ile jestem gotów do rozmów i spotkań z potencjalnymi klientami czy inwestorami, posłuchać głosów ludzi, którzy mają większe doświadczenie, podzielić się uwagami, wątpliwościami, opowiadał Tomasz Gruszczyński Reliability Solutions. - To bardzo cenne doświadczenie, podkreślił. (PAIH)

Organizatorami udziału Polski na targach Hannover Messe 2017 są:

Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Agencja Rozwoju Przemysłu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polskie wystąpienie na targach Hannover Messe 2017 jest realizowane przy wsparciu wiodących polskich firm.


GŁÓWNI PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017


PARTNERZY STRATEGICZNI INNOWACYJNEJ POLSKI NA HANNOVER MESSE 2017

Główni partnerzy strategiczni innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017


(Ministerstwo Rozwoju/Polska Agencja Inwestycji i Handlu)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij