Aktualności
Strona główna > Aktualności
21 kwietnia 2017

Spotkanie w Kancelarii Prezydenta: Polskie firmy na świecie

- Blisko trzydzieści lat zajęło, żeby instytucje odpowiedzialne za wspieranie biznesu w Polsce zaczęły ze sobą współpracować. Cieszę się, że to w końcu nastąpiło - powiedział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula rozpoczynając konferencję „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie”. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia w Kancelarii Prezydenta RP z udziałem Pary Prezydenckiej oraz polskich eksporterów i firm inwestujących za granicą.

Spotkanie otworzyła prezentacja prezesa Pisuli na temat oferty Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz pozostałych spółek afiliowanych przy Polskim Funduszu Rozwoju. - Wicepremier Mateusz Morawiecki zobowiązał agendy oferujące usługi dla polskiego biznesu do współpracy na rzecz przedsiębiorców - mówił prezes Pisula. Prezes zapewniał firmy uczestniczące w spotkaniu o gotowości Agencji do kompleksowego wspierania ich działań na rynkach zagranicznych. - Przez wiele lat zbieraliśmy wiedzę. Teraz możemy ją skapitalizować. Jesteśmy w stanie pomóc polskim firmom na każdym etapie zagranicznej ekspansji, bo znamy ich potrzeby - podkreślał prezes Pisula.

Spotkanie było także poświęcone najbliższym misjom zagranicznym Prezydenta RP, którym towarzyszyć będą delegacje polskich przedsiębiorców. Najbliższa misja rusza na początku przyszłego tygodnia do Meksyku. Podczas misji, w mieście Meksyk zostanie oficjalnie otwarte kolejne Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH. - Bardzo dziękujemy panu prezydentowi, że zgodził się otworzyć biuro w Meksyku. Dzięki temu polskie firmy mogą pokazać za granicą, że mają wsparcie państwa - mówił prezes Pisula.


„Jesteśmy w stanie pomóc polskim firmom na każdym etapie zagranicznej ekspansji, bo znamy ich potrzeby”, mówił prezes Pisula podczas konferencji w Pałacu Prezydenckim

- Szeroko pojęta promocja Polski jest obowiązkiem polskich władz. Obecność głowy państwa nobilituje polskie firmy w oczach zagranicznych przedsiębiorców - mówił prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślał, że jego zadaniem jest promować polskie firmy i marki na świecie, wspierać młodych przedsiębiorców oraz wsłuchiwać się w głos biznesu i służyć pomocą przy rozwiązywaniu problemów. - Chcę wspierać interesy polskich firm, bo są to interesy Polski. Wiem, że to wsparcie przyniesie pożytek Wam jako przedsiębiorcom, a w efekcie całemu krajowi - podkreślił prezydent.

W spotkaniu uczestniczyli polscy eksporterzy oraz firmy inwestujące za granicą. Podkreślali wagę wsparcia rządowego, zwłaszcza na rynkach egzotycznych. - W Afryce kontakty na szczeblu rządowym są bardzo ważne. To młode kraje, gdzie to właśnie rządy decydują o kierunkach gospodarczych - mówił prezes firmy Ursus Karol Zarajczyk. - Misje organizowane w ramach programu GoAfrica, który realizuje polski rząd, bardzo pomogły Ursusowi i innym polskim firmom. Jesteśmy bardzo dobrze postrzegani przez rządy afrykańskich krajów - zaznaczył Zarajczyk.

Celem konferencji „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie” było zainicjowanie dyskusji o ekspansji na rynkach zagranicznych, potrzebie i metodach wsparcia biznesu poprzez dyplomację ekonomiczną państwa. (PAIH)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij