Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 kwietnia 2017

Innowatorzy z Polski na targach w Hanowerze

20 młodych innowacyjnych firm prezentuje się na stoisku polskich startupów podczas Hannover Messe 2017. Stoisko, za które odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu, wspiera merytorycznie Startup Poland, organizacja pozarządowa działająca na rzecz silniejszego ekosystemu startupów w Polsce.
- To debiut polskich startupów na największych targach przemysłowych świata w Hanowerze - komentuje prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula. Młode, innowacyjne firmy wystawiają się na stoisku polskich startupów przygotowanym przez PAIH w ramach  „Young Tech Enterprises - Cluster Park”.


Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes PAIH Tomasz Pisula na polskim stoisku startupów podczas targów Hannover Messe 2017 (fot: Billon Group)

Na dużych międzynarodowych imprezach branżowych bardzo często widzimy inicjatywy innych krajów, które w ramach całych alejek i stoisk narodowych promują swoje startupy. Polska do tej pory nie miała żadnej spójnej strategii kreowania marki technologicznej, dlatego cieszymy się, że wreszcie to się zmienia i polskie firmy występują pod wspólnym szyldem. - mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Stoisko odwiedził pierwszego dnia targów wicepremier Mateusz Morawiecki i zapoznał się z technologiami polskich startupów. Kreowanie popytu na innowacje na rodzimym rynku jest konieczne dla rozwoju sektora startupów w Polsce.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Na polskim stoisku wystawia się 20 młodych polskich firm. Oferują innowacyjne projekty dla wielu gałęzi gospodarki. Rozwiązanie dla sektora finansowego proponuje startup Billon, który opracował technologię kodowania pieniądza opartą na rozwiązaniu blockchaine. Dzięki ich innowacyjnej metodzie wkrótce możemy zapomnieć o  papierowych banknotach i używać tylko cyfrowej gotówki. ZenCard przygotował z kolei rozwiązanie dla konsumentów, którzy korzystają z programów lojalnościowych. Teraz jedna karta płatnicza może stać się uniwersalną kartą lojalnościową. 


Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes PAIH Tomasz Pisula na polskim stoisku startupów podczas targów Hannover Messe 2017 (fot: PAIH)

Nowatorskie rozwiązania dla usług transportowych na targach prezentują trzy polskie firmy: Euroloop, który stawia na transport cargo w rurach próżniowych tzw. Hyperloop oraz HyperPoland proponujący transport osobowy bez korków i zanieczyszczeń poprzez wprowadzenie nowego środka transportu. Pomysł na współdzielenie usług w branży kurierskiej – przewożenie paczek i jednoczesne podróżowanie za bezcen prezentuje Pickpack.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Na targach Hannover Messe polskie firmy proponują również innowacyjne rozwiązania związane z bezpieczeństwem. Novak Innovations zapoznaje uczestników targów z system bezpieczeństwa dla użytkowników pojazdów osobowych. Natomiast najwyższej jakości bezpieczeństwo w sieci, oferuje klientom firma Immunity Systems. Na uwagę zasługuje aplikacja opracowana przez Snowcookie, dzięki której wyjazd na narty nie tylko zabezpieczy użytkownika przez urazami, ale również pozwoli mu doskonalić umiejętności narciarskie. 

Czy można przewidzieć awarię w przemyśle oraz branży elektronicznej? Okazuje się, że tak, a to zasługa RS Reliability Solutionsions, firmy która pracuje nad tym jak minimalizować awarie i nieplanowane przestoje. Dla branży elektronicznej ciekawą propozycję ma IC Solutions, który opracował system digitalizacji danych za pomocą długopisu  cyfrowego „piszesz – masz”.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Polskie firmy proponują także nowatorskie rozwiązania dla przemysłu oraz sektora energetycznego. Start - up XTPL opracował cieńsze od włosa przewody elektryczne, Smarttech prezentuje skanery 3D, Omni3d na targach pokazuje przemysłową drukarkę 3D. Wysoce efektywne napędy dla podwodnych dronów przedstawia Noa. Uczestnicy targów maja okazję oglądać przygotowaną przez firmę Husarion platformę szybkiego prototypowania robotów i urządzeń połączonych. Natomiast HussarTech prezentuje stworzony przez nich biobójczy dodatek do tworzyw. Z nowoczesną technologią spiekania oraz maszynami spiekalniczymi zapoznaje gości targów start - up GeniCore. Firma Nanores prezentuje technologię obróbki, szlifowania i zabezpieczania diamentów, natomiast OneMeter opracowało beacony pomiaru danych z liczników energii elektrycznej. (PAIH)
 
Wyłącznym partnerem stoiska polskich startupów jest PKN ORLEN. Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij