Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 maja 2017

Guardian Glass reinwestuje 99 mln euro w Częstochowie

Amerykański producent szkła Guardian Glass zdecydował się ponownie zainwestować w Częstochowie, gdzie powstanie nowa linia produkcyjna tej firmy. Dzięki inwestycji Częstochowa staje się produkcyjnym hubem Guardiana w Europie. Zezwolenie na realizację projektu wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Nowa linia produkcyjna zostanie umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie działającej od kilkunastu lat huty Guardiana w Częstochowie, na terenie objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się właśnie grono klientów. Na realizację projektu Guardian Glass przeznaczyć ma 99 mln euro. W ramach inwestycji stworzonych zostanie 90 nowych miejsc pracy, a dodatkowo utrzymanych 350.


© Mathias Rosenthal - Fotolia.com

- Guardian Glass jest jednym z większych projektów inwestycyjnych z USA, jaki w 2017 roku wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Liczymy na dobre wyniki jeśli chodzi o inwestycje zza Atlantyku w tym roku, ponieważ aktualnie pracujemy nad 61 projektami z USA o łącznej wartości ponad miliarda euro. To najlepsze wyniki spośród krajów, które obsługujemy - komentuje wiceprezes PAIH ds. inwestycyjnych, Krzysztof Senger.(PAIH)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij