Aktualności
Strona główna > Aktualności
16 maja 2017

PolishHub zaprasza Dolinę Krzemową do Europy Centralnej

Biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w San Francisco, czyli PolishHub zainaugurowało cykl spotkań, zachęcających biznes z Doliny Krzemowej do współpracy z Europą Centralną. Projekt CEconnection jest pierwszą inicjatywą networkingową podjętą przez działające od miesiąca  PolishHub, do której biuro zaprosiło swoich odpowiedników z krajów Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Węgier i Słowacji, a także z Austrii.
Inicjatywa CEconnection powstała, aby przybliżyć Europę Centralną środowisku okołobiznesowemu Doliny Krzemowej, a  także zaprezentować potencjał firm technologicznych z krajów V4 oraz Austrii. Spotkania w ramach CEconnection mają formę otwartych paneli dyskusyjnych  z udziałem ekspertów i przedsiębiorców z Europy Centralnej.


Eksperci z krajów V4 i Austrii opowiadają o Europie Centralej

- Aby osiągnąć sukces w Dolinie Krzemowej konieczna jest znajomość reguł jej funkcjonowania - tłumaczy inicjatorka projektu Maja Kieturakis, a jednocześnie szefowa PolishHub. Jak przekonuje Kieturakis jedną z zasad jest konieczność zbudowania odpowiedniego wizerunku - dojrzałego partnera w biznesie. - Uwiarygodnienie się jest kluczowe, zwłaszcza w momencie wejścia do „Doliny”. Projekt CEconnection nadaje się do tego celu bardzo dobrze. Mówiąc, jednym głosem, jako region, wzmacniamy przekaz o Europie - dodaje. Polska inicjatorka projektu CEconnection podkreśla, że przedsięwzięcie to ma swym zasięgiem objąć Kalifornię, którą zamieszkuje 39 mln mieszkańców - czyli tyle, co połowa populacji całej Europy Centralnej.


Eksperci z krajów V4 i Austrii opowiadają o Europie Centralej

Pierwszy networking z serii CEconnection, przyciągnął uwagę lokalnego środowiska biznesowego. W wydarzeniu, które odbyło się 16 maja w San Francisco wzięło udział 150 uczestników zainteresowanych innowatorami zza Atlantyku. O potencjale firm technologicznych z Europy Środkowej oraz programach wspierających współpracę transatlantycką mówili m.in. Krzysztof Kujawa z Gabi Insurance Manager, Sylwia Gorajek z Valley Talks, Petr Gajdos z Presidio Partners, Hubert Palan  z productboard, Daniel Vitary  z Be-novative, a także Adreas Klinger reprezentujący austriacki Procuct Hunt.


Eksperci z krajów V4 i Austrii opowiadają o Europie Centralej

Kolejne spotkanie z serii CEconnection już niedługo.
 
Więcej o inicjatywie na:  https://twitter.com/CE_connection

***
PolishHub to pierwsze Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Stanach Zjednoczonych. Biuro mieści się Rocket Space - jednym z najbardziej rozpoznawanych akceleratorów biznesowych na świecie.


Maja Kieturakis z PolishHub i przedstawiciel Open Austria


Biuro w San Francisco promuje oraz wspiera polskie firmy zainteresowane rynkiem amerykańskim, kładąc nacisk na wykorzystanie potencjału Doliny Krzemowej - światowego centrum innowacji, technologii i przedsiębiorczości. Zakres działalności biura obejmuje między innymi nawiązywanie kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami, umożliwienie dostępu do najpotężniejszego kapitału inwestycyjnego na świecie, stworzenie scentralizowanego systemu informacji oraz wsparcia potrzebnego do wejścia na rynek.


Partnerzy projektu CEconnection

PolishHub działa również jako biuro, czyli miejsce na start dla polskich firm w przestrzeni co-workingowej RocketSpace. Z przestrzeni biurowej można skorzystać przez pierwsze trzy miesiące po wejściu na tutejszy rynek po spełnieniu podstawowych warunków, określonych przez RocketSpace.

Kontakt z PolishHub:
Maja Kieturakis - kierownik biura
180 Sansome Street, San Francisco, California, 94104, United States
tel.: +1 (650) 580-6352
e-mail: sanfrancisco@paih.gov.pl
www: https://usa.trade.gov.pl
Najnowsze informacje o aktywności PolishHub na:
https://twitter.com/polishhub_sfPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij