Aktualności
Strona główna > Aktualności
29 maja 2017

Guardian w kolejnej lokalizacji w Polsce

Amerykański producent szkła Guardian Industries zdecydował się ponownie zainwestować w Polsce. Tym razem w Katowicach otworzył centrum usług wspólnych.

Ceremonia otwarcia nowego zakładu  odbyła się 29 maja br. w Katowicach. Centrum SSC docelowo będzie obsługiwało europejskie spółki pionu float glass. Pracę w oddziale w pierwszej fazie inwestycji znajdzie 60 osób. W kolejnych fazach planowane jest rozszerzenie działalności o obsługę pionu automotive oraz spółek ulokowanych w Rosji co pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 30 nowych miejsc pracy.

- Guardian Glass jest jednym z większych projektów inwestycyjnych z USA, jaki obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu  – mówił podczas ceremonii otwarcia wiceprezes PAIH ds. inwestycyjnych, Krzysztof Senger.  – To może być naprawdę dobry rok dla amerykańskich inwestorów w Polsce, ponieważ aktualnie pracujemy nad 60 projektami inwestycyjnymi zza Atlantyku o łącznej wartości ponad miliarda euro. To najlepsze wyniki spośród krajów, które obsługujemy - dodał Senger.© Mathias Rosenthal - Fotolia.com


Centrum rozpoczęło poszukiwanie pracowników. Zrekrutowano już 19 osób.

***

Spółka Guardian należy częściowo do amerykańskiej korporacji Guardian Industries (udział 56%)oraz do koncernu Koch (udział 44%). Firma posiada w Polsce jeden zakład produkcji szkła w Częstochowie, który został wybudowanych w latach 2001-2002 i zatrudnia ponad 300 osób. Inwestor oprócz budowy centrum SSC w Katowicach prowadzi również projekt rozbudowy zakładu w Częstochowie na terenie objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się właśnie grono klientów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij