Aktualności
Strona główna > Aktualności
31 maja 2017

Inter Cars inwestuje 200 mln zł w Zakroczymiu

Największy dystrybutor części samochodowych w Europie i dziesiąty na świecie, Inter Cars, otworzył w Zakroczymiu centrum logistyczne. Inwestycja, która pochłonęła 200 mln zł, pozwoli tej polskiej firmie, zwiększyć sprzedaż krajowych akcesoriów motoryzacyjnych na zagranicznych rynkach.

Nowe Centrum Logistyczne Inter Cars w Zakroczymiu jest jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów tego typu w Polsce. Pracę znajdzie w nim 200 osób, a zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią firmie wysyłanie w świat około 130 milionów sztuk akcesoriów motoryzacyjnych rocznie. Połowa ze sprzedawanych przez inwestora komponentów została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.Wiceprezes Wojciech Fedko: Biznes z polskim kapitałem jest dojrzały i gotowy do konkurowania na globalnym rynku, warto snuć śmiałe plany i patrzeć daleko poza horyzont


- Swój biznesowy sukces Inter Cars zamierza współdzielić z polskimi partnerami, co świetnie pokazuje, że razem można osiągnąć znacznie więcej, zwłaszcza poza granicami Polski - mówił podczas otwarcia Centrum Wojciech Fedko, wiceprezes PAIH odpowiedzialny za wsparcie zagranicznej ekspansji firm z polskim kapitałem. Wiceszef Agencji przypomniał również, że Polska osiągnęła pozycję ważnego europejskiego centrum produkcji i projektowania dla motoryzacji. - Za krajowymi produktami automotive stoją rzesze polskich innowacyjnych firm, wybitni konstruktorzy, inżynierowie, projektanci i mechanicy. To właśnie ci ludzi i te firmy, razem z takimi podmiotami, jak Inter Cars, zbudowali i dziś wzmacniają markę polskiej motoryzacji - tłumaczył wiceszef Agencji.

Sprzedaż komponentów i akcesoriów motoryzacyjnych na zagraniczne rynki wspierana jest siecią dystrybucyjną Inter Cars w Polsce oraz za granicą. Poza krajem firma dysponuje centrami  na Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, w Rumunii i Chorwacji. Równocześnie z dystrybucją części samochodowych, ten pochodzący z Polski inwestor działa też w obszarze produkcji naczep, regeneracji części samochodowych i usług logistycznych. Firma poszukuje kolejnych nisz rynkowych, m.in. w segmencie maszyn rolniczych czy w branży marynistycznej.Nowe centrum logistyczne Inter Cars umożliwia dystrybucję nawet 130 mln akcesoriów motoryzacyjnych rocznie


- Biznes z polskim kapitałem jest dojrzały i gotowy do konkurowania na globalnym rynku, warto snuć śmiałe plany i patrzeć daleko poza horyzont. To dla tych odważnych krajowych graczy budujemy zupełnie nową architekturę zagranicznego wsparcia ich biznesowych projektów - przypomniał Wojciech Fedko. (PAIH)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij