Polska jest największym odbiorcą indyjskich BIZ w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z państw Unii Europejskiej, które przyciąga najwięcej indyjskiego kapitału. Roczna wymiana handlowa wynosi 10.8 mld zł (2016 r.), a dynamika wzrostu sięga 25% r/r. Współpraca Polski i Indii w sektorze wydobywczym sięga czasów sprzed transformacji ustrojowej.
W trakcie współorganizowanej przez PAIH, MR i MSZ misji odbyło się Indyjsko-Polskie Forum Biznesowe, podczas którego przedstawiciele Polski i Indii potwierdzili możliwości dalszego rozwoju współpracy w branży urządzeń górniczych i wydobywczych. - Polska i Indie mają sobie wiele do zaoferowania. Rynek indyjski to jeden z pięciu rynków perspektywicznych dla naszych eksporterów i inwestorów. Będziemy wspierać dalszy rozwój dwustronnej współpracy gospodarczej z Indiami wykorzystując dostępne środki budżetowe i unijne - powiedział wiceminister rozwoju Witold Słowik, który współprzewodniczył Piątej Sesji Komisji Wspólnej ds. Ekonomicznych Polska-Indie.
Wolę zacieśnienia relacji biznesowych w tym zakresie wyrażono także w listach intencyjnych podpisanych między Jastrzębską Spółką Węglową a Essar Steel India oraz między Przedsiębiorstwem Budowy Kopalń PeBeKa SA a Gayatri Projets Ltd. Oprócz przedsiębiorstw energetycznych, podczas misji polski biznes reprezentowali producenci żywności organicznej oraz rozwiązań w dziedzinie IT.
Na marginesie forum biznesowego PAIH i Federation of Indian Chambers of Commerce & Industry zawarły umowę o współpracy (MoU).