Opracowany przez Skriware pozwala dzieciom zdobyć szerokie kompetencje programistyczne dziedzin takich, jak modelowanie 3D, programowanie czy robotyka. Firma stworzyła ekosystemem składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, w pełni programowalnych robotów, platformy e-learningowej, czy wirtualnej biblioteki z gotowymi do wydruku modelami.
Ta warszawska spółka, która powstała z 2015 roku, ma na swoim koncie wdrożenia zarówno w Polsce jak i za granicą. Jej rozwiązania zostały zaimplementowane między innymi w szkołach w Warszawie, Krośnie, czy w 5 placówkach w województwie śląskim i pomorskim, które Jastrzębska Spółka Węglowa wyposażyła w produkty Skriware w ramach działań CSR. Poza tym, pracownie robotyczne Skriware można znaleźć w placówkach edukacyjnych z różnych zakątków świata, między innymi w indonezyjskim Koding Next czy dubajskim Repton School.
– W biznesowym rekonesansie po Zjednoczonych Emiratach Arabskich firmę wsparło dubajskie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która ułatwia polskim przedsiębiorcom komercjalizację produktów na całym świecie – mówi Wojciech Fedko, wiceprezes PAIH. PAIH pomaga Skriware przecierać szlaki w Stanach Zjednoczonych. – Wyselekcjonowaliśmy Skriware jako jeden z najbardziej obiecujących polskich startupów technologicznych i zabraliśmy go tej wiosny na Select USA, gdzie zapadają najważniejsze decyzje inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych – dodaje Fedko, który o potencjale polskich firm rozmawiał w trakcie wydarzenia z Wilburnem Rossem, Sekretarzem Handlu USA, i gospodarzem szczytu.
Jak pokazują dane z raportu Frost & Sullivan , w ubiegłym roku wartość branży EdTech przekroczyła kwotę 17,7 mld amerykańskich dolarów, a estymacje pokazują, że do 2022 roku rynek ten będzie wart ponad 40 mld USD. Ten wzrostowy trend oznacza nowe perspektywy nie tylko dla sektora edukacji, ale także firm technologicznych, które coraz częściej tworzą dedykowane rozwiązania dopasowane do potrzeb współczesnych instytucji edukacyjnych.
– Rosnące zainteresowanie technologiami edukacyjnymi to jeden z najważniejszych motorów naszego wzrostu. Tylko w ostatnich 6 miesiącach podpisaliśmy kontrakty przekraczające 70 procent planu sprzedażowego na 2018 rok – komentuje Karol Górnowicz, prezes firmy Skriware.
Aby sprostać globalnej konkurencji, firma inwestuje w rozwój technologii. W sierpniu 2018 roku otrzymała 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na działania B+R opracowanej przez siebie technologii. Grant przyznany przez NCBR ma pomóc Skriware w rozbudowie systemu robotycznego, którego treści edukacyjne powstały we współpracy z ekspertami z Dartmouth College, jednostki Astro Center z teksańskiego Uniwersytetu A&M oraz Harvard Graduate School of Education. (PAIH/ Skriware)