Aktualności
Strona główna > Aktualności
17 grudnia 2019

Polskie ekokotwy z kontraktem w Niemczech

SADDAR, polski producent ekologicznych kotew stosowanych w montażu słupów ogrodzeniowych, podpisał umowę z niemiecką siecią wielkopowierzchniowych sklepów DIY Home & Garden - Hagebau. Realizację zamówienia wsparło biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) we Frankfurcie nad Menem.

Statystyczny Polak wyrzuca rocznie niemal 100 butelek PET, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy ton tych opakowań w skali roku. Do produkcji podstaw i kotew do słupów ogrodzeniowych wykorzystuje je polska firma SADDAR.

Głównym materiałem wykorzystywanym w produkcji ekokotew są poużytkowe butelki PET, które są poddawane chemicznej modyfikacji tworzywa. Uzyskane w ten sposób wysokowytrzymałościowe tworzywo PET jest dodatkowo wzmacniane włóknem szklanym. To innowacja na skalę światową i doskonały przykład wkładu polskiego przedsiębiorstwa w wysiłki na rzecz utworzenia gospodarki zamkniętego obiegu - wyjaśnia Dariusz Sadowiński, wynalazca i twórca systemu ekoproduktów SADDAR.

- Działamy na ponad 20 rynkach europejskich i w Kanadzie. Poza nami cały świat produkuje kotwy z blachy stalowej cynkowanej, SADDAR to jedyna firma na świecie produkująca alternatywne produkty w wersji EKO - dodaje właściciel SADDAR.
 
Wiosną tego roku, dzięki współpracy z biurem handlowym PAIH w Kopenhadze, firmie udało się zdobyć dystrybutora w Danii. Od jakiegoś czasu SADDAR współpracowała też z przedstawicielstwem Agencji we Frankfurcie nad Menem. Jej owocem jest kontrakt z niemiecką siecią wielkopowierzchniowych sklepów DIY Home & Garden - Hagebau.
 
- Cieszę się, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu aktywnie wspiera naszą ekspansję zagraniczną. Jesteśmy w kontakcie z ZBH Frankfurt, od którego otrzymujemy stałe wsparcie w zakresie analiz i raportów rynkowych, sugestii potencjalnych klientów, weryfikacji partnerów. Wręcz nieoceniona była pomoc kierownika ZBH Frankfurt, który osobiście wspierał nas w trakcie rozmów handlowych w centrali Hagebau - tłumaczy Dariusz Sadowiński.
 
Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem działa od II połowy 2017 roku. Jak podkreśla jego szef, Łukasz Chrabański, od tamtej pory jego eksperci obsłużyli blisko 800 zapytań polskich i niemieckich firm z takich branż jak kosmetyczna, spożywcza, informatyczna, maszynowa i właśnie budowlana.

Innowacje w budownictwie dają polskim przedsiębiorcom bardzo silną przewagę konkurencyjną w regionie, także za Odrą. Mamy nadzieję, że umowa SADDAR z jedną z największych sieci marketów budowlanych w Niemczech wzmocni pozycję firmy w Europie Zachodniej i przetrze szlaki innym polskim producentom z sektora DIY - zaznacza szef biura PAIH we Frankfurcie Łukasz Chrabański.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij