Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
23 września 2020

Civil & Military Aeromixer 2020 - wydarzenie przełożone

Wrocław
Aeromixer 2020 - czołowi gracze branży lotniczej znów spotkają się we Wrocławiu. Właśnie wystartował proces rejestracji na imprezę Civil and Military Aeromixer 2020 - czyli drugą edycję kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej, która odbędzie się w pierwszej połowie 2021 r. (termin przełożony z: 23 września 2020 r.) w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław.

Civil & Military Aeromixer

Aeromixer jest dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zorientowania się, jak ich oferta wpasowuje się w potrzeby obecnych i potencjalnych kontrahentów. Podobnie jak dwa lata temu, istotnym elementem spotkania będzie część naukowa, poświęcona tym razem m.in. kwestii zastosowania druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązań z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.

Wprowadzona dwa lata temu (podczas pierwszej edycji Aeromixer) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo - firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model "szybkich randek biznesowych", który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.

- W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów - wyjaśnia Enrico Ciullo - Koordynator Civil & Military Aeromixer.

- Ten model okazał się bardzo efektywny i został doceniony przez gości pierwszej imprezy Aeromixer, już teraz wiemy, że wielu z nich zamierza wziąć udział również w tej edycji. W 2020 roku spodziewamy się zresztą znacznie większej liczby gości - szacujemy, że będzie to ok. 150 firm i instytucji, czyli o ok. 30% więcej niż dwa lata temu. Co ważne, choć oczywiście przeważają wśród nich firmy z branży lotniczej - w tym tacy giganci jak Collins Aerospace - to obserwujemy również spore zainteresowanie ze strony podmiotów, które na razie w tym segmencie nie działają, jednak rozważają rozszerzenie lub zmianę profilu swojej działalności - dodaje Fabrizio Bosetti - CEO Bosetti Global Consulting (Główny Organizator).

- Aeromixer 2020 będzie kolejną już edycją tej imprezy, w której uczestniczymy - tym razem w charakterze Partnera Strategicznego. Bardzo odpowiada nam zaproponowana przez organizatorów formuła, w której zarówno kluczowi gracze z segmentu aeronautycznego, jak i firmy, które dopiero stawiają w nim pierwsze kroki, mogą szybko i efektywnie zapoznać się ze ofertą potencjalnych kontrahentów - co pozwala rozpoznać ich potrzeby i nawiązać świetnie rokującą współpracę biznesową. Przemysł lotniczy rozwija się dynamicznie, dlatego też promujące współpracę i networking imprezy takie jak Aeromixer, są nam bardzo potrzebne - komentuje Radosław Majda, Prezes Zarządu Collins Aerospace Wrocław.

Perspektywy branży lotniczej w Polsce

Równie istotną częścią Civil and Military Aeromixer 2020 będzie część naukowa i panele dyskusyjne. Wydarzenie zostanie otwarte konferencją plenarną, moderowaną przez prof. dr hab. inż. Edwarda Chlebusa z Politechniki Wrocławskiej, podczas której wystąpią przedstawiciele instytucji i firm branżowych oraz przedstawiciele ministerstw. Po tej części miejsce będą miały prezentacje przedstawiające przyszłość sektora lotniczego w Polsce, jego główne problemy i perspektywy rozwoju.

Po zakończonej prezentacji zostaną przedstawione panele dyskusyjne: pierwszy panel moderowany przez przedstawicieli spółki Collins Aerospace będzie poświęcony innowacjom procesów produkcyjnych w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem technologii additive manufacturing i powiązanych procedur certyfikacji sektorowych, natomiast drugi - moderowany przez spółkę Pratt & Whitney - dedykowany będzie tematyce Przemysłu 4.0 w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co zrobiono w Polsce i perspektywy na przyszłość.

Głównym organizatorem imprezy jest firma Bosetti Global Consulting, zaś współorganizatorami stowarzyszenie Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Głównym Sponsorem został bank PKO Bank Polski, Platinum - firma Rina Poland i Manima Srl (Gruppo Marta Fernando), zaś partnerami - firma Collins Aerospace, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz ZPPPOiL - Związek Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego. Honorowy Patronat nad imprezą objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych RP, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu Grupa PFR. Dodajmy, że krajem partnerskim tegorocznej edycji spotkania Aeromixer są Stany Zjednoczone.

Już teraz wiadomo, że oprócz wyżej wymienionych firm, w spotkaniu udział weźmie wiele przedsiębiorstw i instytucji z grona tych, które uczestniczyły w poprzedniej edycji Aeromixera - warto przypomnieć, że wśród uczestników Aeromixer 2018 znalazły się m.in. firmy Leonardo Company, PZL-Świdnik, Airbus Group Poland, UTC Aerospace Systems, Pratt & Whitney Kalisz, PZL Mielec Sikorsky (Lockheed Martin Group), Avio Aero, GE Aviation czy Flaris / Metal-Master.

Firmy zainteresowane wzięciem udziału w Civil and Military Aeromixer 2020 mogą dokonać rejestracji na stronie wydarzenia (na której można również znaleźć wszelkie dodatkowe informacje na temat spotkania).



Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij