Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
30 marca 2020

Start Alliance Berlin: Female Founders - nabór zakończony, wydarzenie przełożone

Berlin, Niemcy
W związku z epidemią koronawirusa w Europie, program odbędzie się we wrześniu.

SA Berlin


Dlaczego program Start Alliance Berlin: Female Founders jest tak wyjątkowy?

Berlin to dziś wyjątkowa scena kulturalna Niemiec, dynamiczny rynek pracy i nowoczesna infrastruktura od platform technologicznych po biznes modowy. Każdego roku niemal 44 tysiące nowych firm rozpoczyna swoją działalność w Berlinie, a co 20 min powstaje tu jakiś start-up! W jakich branżach? Głównie ICT, media czy branże kreatywne, ale stolica Niemiec nie zamyka się na inne sektory. Berlin oferuje stosunkowo niskie koszty życia, które przyciągają międzynarodowe talenty z branży technologicznej. Program Start Alliance Berlin: Female Founders umożliwia spotkania z sieciami i stowarzyszeniami biznesowymi oraz umożliwia odkrycie najlepszych szans na prowadzenie działalności gospodarczej w Berlinie.

Co zyskujesz?

Wybrane startupy otrzymują bezpłatną przestrzeń coworkinkową na czas trwania programu. Dzięki czemu mają możliwość przetestowania Berlina jako miejsca łączącego ich ze światem startupowym oraz kluczowymi dla niemieckiej stolicy aktorami np. uniwersytetami, partnerami z branży przemysłowej, usługowej czy finansowej. W tym roku głównym partnerem programu jest "We Can Start Up" (prowadzony przez The Place), który skupiony jest na przedsiębiorczości kobiet.

Program odbędzie się w dniach 30.03-3.04.2020 w Berlinie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29.02.2020.

Ale nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Pamiętaj, że aby wziąć udział w programie musisz posiadać pomysł, prototyp produktu lub usługi działający już w Polsce. Ponadto musisz być zainteresowany ekspansją zagraniczną na rynek niemiecki, poszukiwać międzynarodowych partnerów oraz planować zatrudnienie międzynarodowych pracowników.

W zamian otrzymujesz za darmo przestrzeń coworkingową na cztery tygodnie, trenera rozwoju biznesowego, kontakt z VC podczas finału demo day, spotkania z przedstawicielami przemysłu i innymi specjalistami, dodatkowe aktywności podczas trwania programu.

Sam pokrywasz jedynie koszty zakwaterowania i pobytu.

Szczegółowa agenda zostanie opublikowana w styczniu, tymczasem już dziś możemy zdradzić, że będzie ona zawierała sesję powitalną, warsztaty na temat: rozwoju biznesowego, PR-u, sposobów rekrutacji pracowników, prawa oraz dodatkowe aktywności takie jak: śniadania biznesowe czy trening pitchingu.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz dokładny program znajduje się na stronie internetowej dedykowanej Start Alliance Female Founders 2020.

W przypadku aplikacji lub pytań skontaktuj się z przedstawicielką PAIH:


Chcesz poznać opinie na temat uczestnictwa w wydarzeniach Start Alliance? Zobacz historie sukcesu poprzednich uczestników:

*

Start Alliance to inicjatywa miasta Berlina oraz organizacji Berlin Partner. Jej celem jest sieciowanie najbardziej innowacyjnych miast na świecie oraz tworzenie platformy do przepływu innowacyjnych firm.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij