Głównym celem projektu jest pogłębienie wiedzy dotyczącej czynników i efektów internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw drogą kapitałową w Kazachstanie, w kontekstach ich międzynarodowej konkurencyjności, a w szczególności rozpoznanie uwarunkowań i perspektyw rozwoju działalności przedsiębiorstw z polskim kapitałem w tym kraju.
Korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Kazachstanie sprzyjają zainteresowaniu inwestorów z zagranicy lokowaniem tam kapitału w postaci inwestycji bezpośrednich. Przedsiębiorstwa działające w kluczowych dla Kazachstanu sektorach (metalurgia, branża maszynowa, budowlana, chemiczna, farmaceutyczna czy rolnicza), a także w specjalnych strefach ekonomicznych, mogą liczyć na ulgi inwestycyjne i pomoc kazachskiego rządu, nie tylko w fazie realizacji inwestycji ale także po jej uruchomieniu.
Doświadczenia polskich podmiotów, które podjęły aktywność inwestycyjną w Kazachstanie mogą posłużyć jako przykład zachęcający do kapitałowej ekspansji na ten perspektywiczny rynek oraz rynki Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.