Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
3 grudnia 2020

Seminarium "Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Kazachstanie - uwarunkowania i perspektywy"

Nur-Sułtan, Kazachstan
Seminarium "Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Kazachstanie - uwarunkowania i perspektywy" odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godz. 10:00 czasu polskiego (CET). Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, a współorganizatorem Zagraniczne Biuro Handlowe w Nur-Sułtanie.

Seminarium_Kazachstan
Głównym celem projektu jest pogłębienie wiedzy dotyczącej czynników i efektów internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw drogą kapitałową w Kazachstanie, w kontekstach ich międzynarodowej konkurencyjności, a w szczególności rozpoznanie uwarunkowań i perspektyw rozwoju działalności przedsiębiorstw z polskim kapitałem w tym kraju.

Korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Kazachstanie sprzyjają zainteresowaniu inwestorów z zagranicy lokowaniem tam kapitału w postaci inwestycji bezpośrednich. Przedsiębiorstwa działające w kluczowych dla Kazachstanu sektorach (metalurgia, branża maszynowa, budowlana, chemiczna, farmaceutyczna czy rolnicza), a także w specjalnych strefach ekonomicznych, mogą liczyć na ulgi inwestycyjne i pomoc kazachskiego rządu, nie tylko w fazie realizacji inwestycji ale także po jej uruchomieniu.

Doświadczenia polskich podmiotów, które podjęły aktywność inwestycyjną w Kazachstanie mogą posłużyć jako przykład zachęcający do kapitałowej ekspansji na ten perspektywiczny rynek oraz rynki Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij