Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 lutego 2021

Nabór firm do udziału w projektach infrastrukturalnych w Azerbejdżanie

Rząd Azerbejdżanu ogłosił narodowe priorytety rozwoju społeczno-gospodarczego kraju na kolejną dekadę: Azerbejdżan 2030. Program reform zakłada realizację nowych projektów inwestycyjnych przy wsparciu zagranicznych partnerów. Zapraszamy polskie firmy zainteresowane udziałem w projektach infrastrukturalnych w Azerbejdżanie do kontaktu!

Baku


Azerbejdżan znalazł się w historycznym punkcie zwrotnym w rozwoju gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym. Reformy społeczno-gospodarcze wprowadzone w kraju w ciągu ostatnich lat zapewniły wzmocnienie i unowocześnienie gospodarki narodowej.

Dziś Azerbejdżan wchodzi w kolejny etap reform, który obejmie lata 2021-2030. Nowa strategia zakłada realizację nowych projektów inwestycyjnych przy wsparciu zagranicznych partnerów. Zgodnie z wyznaczonymi priorytetami narodowymi rządu azerbejdżańskiego w kraju planowane są realizacje projektów związanych z następującymi branżami:

  1. Zielona energia - stworzenie stref zielonej energii (woda, wiatr, słońce).
  2. Budownictwo - infrastruktura drogowa, renowacja budynków zabytkowych, budowa budynków przemysłowych oraz mieszkalnych (smart-city, smart-village).
  3. Rolnictwo - wysokie technologie i innowacje w rolnictwie (chłodnie, szklarnie, magazyny zboża, rekultywacja gruntu).
  4. Gospodarka odpadami.


Firmy zainteresowane udziałem w projektach z wyżej wymienionych branż w Azerbejdżanie prosimy o kontakt z biurem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Baku (elnara.mammadova@paih.gov.pl) do 16 lutego 2021 r.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij