Aktualności
Strona główna > Aktualności
17 maja 2021

Zdobądź nowe rynki z PAIH! Rusza kolejna edycja naboru wniosków do Polskich Mostów Technologicznych

Już w czerwcu odbędą się seminaria informacyjne poprzedzające nabór wniosków do kolejnej edycji projektu Polskie Mosty Technologiczne (PMT). Tym razem aplikacje dotyczą rynków: USA, Meksyk i Kenia, a także Malezja, Tajwan i Arabia Saudyjska. Dzięki konkursowi, mikro, mali i średni przedsiębiorcy znad Wisły zyskają szansę na zdobycie kompleksowego wsparcia w opracowaniu i wdrożeniu strategii wyjścia poza Europę.

  • Polskie Mosty Technologiczne to grantowy projekt realizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu od 2017 roku. Dotychczas udział w konkursie wzięło ponad 2,5 tys. polskich firm. Grant otrzymało już blisko 400.

  • W ramach projektu na wsparcie mogą liczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa charakteryzujące się dużym potencjałem do internacjonalizacji swoich produktów, usług i technologii.

  • Stawką jest grant o wartości nawet 200 tys. zł w formule pomocy de minimis, na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej na rynki pozaunijne.

Polskie_Mosty_Technologiczne


Projekt Polskie Mosty Technologiczne składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór wniosków poprzedza seminarium informacyjne dla przedsiębiorców. Tegoroczne seminaria otwierające odbędą się w formule wirtualnej. Pierwsze z nich już 10 czerwca - poświęcone będzie rynkom USA, Meksyku oraz Kenii. Drugie spotkanie online odbędzie się 24 czerwca i dedykowane będzie Malezji, Tajwanowi i Arabii Saudyjskiej. Podczas seminariów kompleksowo omówione zostaną założenia projektu PMT, korzyści płynące z udziału w projekcie, specyfika rynków docelowych i przykłady firm, które dzięki PMT już odniosły sukces. Spotkania to także konsultacje i doradztwo ekspertów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz partnerów zewnętrznych.

Rejestracja na seminaria możliwa jest za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków pod linkiem.

Konkurs organizowany jest po raz jedenasty. Do tej pory startowało w nim ponad 2,5 tys. polskich firm. Grant otrzymało blisko 400, o łącznej wartości ponad 43 mln zł.

Dla kogo?

Projekt Polskie Mosty Technologiczne kierowany jest do firm z segmentu MŚP, które charakteryzują się dużym potencjałem internacjonalizacji produktów, usług i technologii, a także rozważają zwiększenie wolumenu eksportu lub inwestycji na rynkach zagranicznych. O grant ubiegać mogą się też innowatorzy szukający partnerów zagranicznych do realizacji prac badawczo-rozwojowych i zewnętrznych źródeł finansowania tej działalności.

Oferujemy polskim przedsiębiorcom profesjonalne wsparcie, bazując na wiedzy i doświadczeniu ekspertów PAIH. Wskażemy, jak najlepiej przygotować się do ekspansji zagranicznej. Zakwalifikowane firmy otrzymają dostosowaną, wręcz szytą na miarę strategię wyjścia na rynki pozaunijne. Nasi eksperci pomogą m.in. w nawiązywaniu relacji z partnerami biznesowymi i będą do dyspozycji grantobiorców także po zrealizowaniu projektu. Stawką w konkursie jest grant o wartości nawet 200 tys. zł w formule pomocy de minimis - mówi Leszek Kołodziejczyk, ekspert w programie Polskie Mosty Technologiczne, PAIH.


PMT - zakres usług


Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.paih.gov.pl/pmt.


Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.


PMT - logotypy


O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij