PAIH Webinaria
Strona główna > Wydarzenia
13 lipca 2021 | godz: 12:00 | wydarzenie online

Biznes w Kuwejcie i Bahrajnie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

Webinarium jest skierowane do przedsiębiorców planujących eksport swoich towarów i usług do Kuwejtu i Bahrajnu, jak również zainteresowanych inwestowaniem w Kuwejcie i Bahrajnie, a także przedsiębiorców planujących nawiązanie relacji biznesowych z partnerami z Bliskiego Wschodu podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Kuwejt i Bahrajn to brama do rynków arabskich. Współpraca z tymi państwami to szansa dla polskich przedsiębiorstw, które chciałyby inwestować w tej części świata. Polska Agencja Inwestycji i Handlu stale zachęca rodzimych eksporterów do ekspansji zagranicznej, wspierając ich w podboju odległych, ale perspektywicznych rynków.

Kuwejt jest jednym z najbogatszych krajów świata dzięki eksploatowanym zasobom ropy naftowej i gazu ziemnego oraz prężnie działającym funduszom inwestycyjnym. Rozwój strategiczny gospodarki Kuwejt upatruje w transformacji ekonomii z sektora wydobywczego w stronę usług finansowych i logistycznych. Poczynione w tym kierunku inwestycje mają charakter długofalowy a obszary, których dotyczą zostały zdefiniowane w planie rozbudowy o nazwie "New Kuwait".

Bahrajn ma jedną z najbardziej liberalnych gospodarek w Radzie Współpracy Państw Zatoki. Rząd kładzie duży nacisk na dywersyfikację gospodarki w ramach programu "Wizja gospodarcza 2030". W związku z tym produkcja przemysłowa dla sektora pozanaftowego rośnie w ciągu ostatnich lat, co przyczynia się do napływu firm zagranicznych które w wielu dziedzinach mają szansę odegrać znaczącą rolę jako dostawca produktów i technologii.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z:

  • opisem gospodarki, geografii i społeczeństwa Kuwejtu i Bahrajnu,
  • obowiązującą kulturą biznesową,
  • sposobami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej w Kuwejcie i Bahrajnie,
  • szansami i możliwościami rynku.


Szkolenie poprowadzą:

  • Anastazja Kaczmarek, Konsultant, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Natalia Dąbrowska, Starszy Specjalista, Departament Strategii i Promocji Gospodarczej, Zespół EXPO, PAIH,
  • Jarosław Al-Abbas, Business Development Manager, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Anna Godoj-Ciszkowska, kierownik referatu, Referat ds. Polityczno-Ekonomicznych, Konsularnych i Polonii, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Kuwejtu i Królestwie Bahrajnu,
  • Tadeusz Ciszkowski, ekspert, Referat ds. Administracyjno-Finansowych, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Kuwejtu i Królestwie Bahrajnu.


Webinarium odbędzie się 13 lipca o godz. 12:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium "Biznes w Kuwejcie i Bahrajnie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai" jest częścią cyklu wydarzeń online dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki. Spotkania są częścią programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.


Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij