Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 września 2021

Polska hubem międzynarodowych usług Westinghouse. Firma otwiera w Krakowie centrum BSS

Westinghouse Electric Company otwiera w Krakowie globalne centrum usług wspólnych. Nowa placówka zatrudni 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wspierać globalne działania firmy. Od teraz międzynarodowe usługi biznesowe Westinghouse są zintegrowane w Polsce.

Westinghouse


W ceremonii otwarcia placówki, oprócz prezesa i dyrektora generalnego Westinghouse Patricka Fragman, prezesa Westinghouse Polska Mirosława Kowalika oraz Konsula Generalnego w Krakowie Patricka T. Slowinskiego, udział wziął członek zarządu PAIH, Grzegorz Słomkowski.

Wybór Polski przez Westinghouse jest potwierdzeniem, że amerykańscy inwestorzy doceniają dojrzałość krakowskiego sektora usług nowoczesnych, jak również stabilność gospodarczą Polski i jej strategiczne położenie w kontekście możliwości obsługi procesów z całego świata. Cieszę się, że dziś możemy potwierdzić, że firma swoje plany rozwoju wiąże z naszym krajem. Polska zdecydowanie umocni pozycję lidera BSS w regionie. Jesteśmy najlepszym partnerem dla sektora nowoczesnych usług biznesowych. Ta inwestycja może być zapowiedzią kolejnych większych projektów firmy w Polsce - mówi Grzegorz Słomkowski.

Westinghouse Electric Company to amerykański dostawca produktów i technologii jądrowych. Oferuje innowacyjne rozwiązania przedsiębiorstwom na całym świecie. Firma dostarczyła pierwszy na świecie komercyjny reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 roku. Obecnie technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych.

Westinghouse jest zaangażowany w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. Powstanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko-amerykańskim porozumieniu międzyrządowym. Rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design - FEED) oraz otwarcie globalnego centrum usług wspólnych to jego elementy. Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki - podkreśla Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse.

Kraków dobrym adresem dla BSS

Eksperci PAIH podkreślają, że stolica Małopolski cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. W miejscowych centrach BSS pracuje niemal jedna czwarta wszystkich zatrudnionych w sektorze na polskim rynku, a dynamika wzrostu zatrudnienia utrzymuje się na najwyższym poziomie w naszym kraju. Istotnym czynnikiem sukcesu Krakowa jest silne zaplecze akademickie miasta, szczególnie na kierunkach technicznych i informatycznych, oraz wynikający z tego szeroki zasób wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sektor usług nowoczesnych jest jednym ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki, PAIH obsługuje najwięcej inwestycji z tego właśnie sektora.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

PAIH jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij