Aktualności
Strona główna > Aktualności
20 września 2021

Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem PAIH

20-22 września w Katowicach odbywa się XIII Europejski Kongres Gospodarczy. To jedna z największych imprez biznesowych w Europie Centralnej - trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń, w których uczestniczyć będą przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. Podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się ponad 100 sesji tematycznych oraz wydarzenia towarzyszące. Głosu przedstawicieli PAIH nie zabraknie na debatach poświęconych inwestycjom typu BIZ, polskiemu eksportowi, rzeczywistości post-covidowej i rynkom zagranicznym.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach


Przedstawiamy sesje, w których udział wezmą przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

20 września, godz. 12:30-14:00

Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii

Temat: Kto wychodzi z kryzysu wzmocniony? Nowe role na globalnej scenie: Chiny, Indie, USA, Europa. Ile współpracy, ile konkurencji? Dynamiczni eksporterzy w nowych realiach. Łańcuchy dostaw i łańcuchy wartości, międzynarodowy rynek pracy, normy bezpieczeństwa – co zmienia się trwale? Umowy i strategie globalnej współpracy gospodarczej na poziomie unijnym i krajowym. Obiecujące regiony świata – wykorzystać potencjał. Europa Centralna na gospodarczej mapie świata.

20 września, godz. 16:30-18:00

Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Globalna współpraca gospodarcza – odległe rynki z potencjałem

Temat: Ameryka Południowa coraz ważniejszym partnerem handlowym Polski – elektronika, technologie, maszyny. Szanse dla importerów. Bariery celne i logistyka.  Polskie firmy na wschodzących, dynamicznych rynkach Afryki – wobec konkurencji światowych potęg. Azja Południowo-Wschodnia: integrujący się rynek jako szansa dla europejskich i polskich eksporterów. Chiny – nowe otwarcie? Inwestycje zagraniczne polskich firm – scenariusze wybranych projektów, ich finansowanie, rola wsparcia instytucjonalnego.

21 września, godz. 11:30-13:00

Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Inwestycje zagraniczne

Temat: Atrakcyjna Polska oczami inwestorów. Atuty rynku pracy – wciąż aktualne? Jakich inwestycji potrzebuje polska gospodarka? Jak ma się to do planów inwestorów w najbardziej dynamicznych branżach?

21 września, godz. 16:00-17:15

Członek Zarządu Grzegorz Słomkowski weźmie udział w Panelu: BPO Centra Usług Wspólnych

Temat: Potencjał polskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jak pandemia zmieni branżę BPO/SSC, styl pracy i zapotrzebowanie na biura? Wielka wyprowadzka z Azji do Europy? Jak wygrać wyścig o wielomiliardowe inwestycje i tysiące miejsc pracy? Potencjalne atuty – zachęty inwestycyjne, koszty pracy, dostęp do pracowników, legislacja, atrakcyjne biura, infrastruktura technologiczna.

22 września, godz. 9:30-11:00

Zastępca Dyrektora Centrum Eksportu PAIH Łukasz Grabowski weźmie udział w Panelu: Eksport żywności w cieniu pandemii i ekowyzwań

Temat: Polska jakość, cena i smak w dobie protekcjonizmu w UE. Dalekie rynki w zasięgu polskiej żywności – wyzwania i szanse. Na jakie produkty jest popyt na rynkach światowych? Eksport coraz bardziej zielony – rosnące wymogi etyczne i środowiskowe wyzwaniem dla eksportu polskiej żywności.

Więcej o wydarzeniu na stronie: www.eecpoland.euPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij