Przedstawiamy sesje, w których udział wezmą przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!
20 września, godz. 12:30-14:00
Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii
Temat: Kto wychodzi z kryzysu wzmocniony? Nowe role na globalnej scenie: Chiny, Indie, USA, Europa. Ile współpracy, ile konkurencji? Dynamiczni eksporterzy w nowych realiach. Łańcuchy dostaw i łańcuchy wartości, międzynarodowy rynek pracy, normy bezpieczeństwa – co zmienia się trwale? Umowy i strategie globalnej współpracy gospodarczej na poziomie unijnym i krajowym. Obiecujące regiony świata – wykorzystać potencjał. Europa Centralna na gospodarczej mapie świata.
20 września, godz. 16:30-18:00
Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Globalna współpraca gospodarcza – odległe rynki z potencjałem
Temat: Ameryka Południowa coraz ważniejszym partnerem handlowym Polski – elektronika, technologie, maszyny. Szanse dla importerów. Bariery celne i logistyka. Polskie firmy na wschodzących, dynamicznych rynkach Afryki – wobec konkurencji światowych potęg. Azja Południowo-Wschodnia: integrujący się rynek jako szansa dla europejskich i polskich eksporterów. Chiny – nowe otwarcie? Inwestycje zagraniczne polskich firm – scenariusze wybranych projektów, ich finansowanie, rola wsparcia instytucjonalnego.
21 września, godz. 11:30-13:00
Prezes PAIH Krzysztof Drynda weźmie udział w Panelu: Inwestycje zagraniczne
Temat: Atrakcyjna Polska oczami inwestorów. Atuty rynku pracy – wciąż aktualne? Jakich inwestycji potrzebuje polska gospodarka? Jak ma się to do planów inwestorów w najbardziej dynamicznych branżach?
21 września, godz. 16:00-17:15
Członek Zarządu Grzegorz Słomkowski weźmie udział w Panelu: BPO Centra Usług Wspólnych
Temat: Potencjał polskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jak pandemia zmieni branżę BPO/SSC, styl pracy i zapotrzebowanie na biura? Wielka wyprowadzka z Azji do Europy? Jak wygrać wyścig o wielomiliardowe inwestycje i tysiące miejsc pracy? Potencjalne atuty – zachęty inwestycyjne, koszty pracy, dostęp do pracowników, legislacja, atrakcyjne biura, infrastruktura technologiczna.
22 września, godz. 9:30-11:00
Zastępca Dyrektora Centrum Eksportu PAIH Łukasz Grabowski weźmie udział w Panelu: Eksport żywności w cieniu pandemii i ekowyzwań
Temat: Polska jakość, cena i smak w dobie protekcjonizmu w UE. Dalekie rynki w zasięgu polskiej żywności – wyzwania i szanse. Na jakie produkty jest popyt na rynkach światowych? Eksport coraz bardziej zielony – rosnące wymogi etyczne i środowiskowe wyzwaniem dla eksportu polskiej żywności.
Więcej o wydarzeniu na stronie: www.eecpoland.eu