Forum Gospodarcze Polska - Kazachstan prowadzone będzie w j. polskim i rosyjskim.
Zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny będą przyjmowane do 1 października br.
Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest tutaj.
Lista uczestników ze strony kazachstańskiej jest dostępna tutaj.
W Forum Gospodarczym Polska-Kazachstan udział wezmą przedstawiciele polskiego i kazachstańskiego biznesu oraz instytucji państwowych wspierających sektor prywatny. Agenda wydarzenia obejmuje prezentacje dotyczące potencjału inwestycyjnego Polski i Kazachstanu, a także sesje plenarne, na których omówiona zostanie pespektywa współpracy w sektorze rolno-spożywczym, produkcyjnych i zielonych technologii. W ramach Forum zorganizowane zostaną spotkania B2B, które pozwolą na wzmocnienie polsko-kazachstańskiego networkingu. To okazja do bezpośrednich rozmów z szerokim gronem potencjalnych partnerów, klientów i inwestorów; podzielenia się doświadczeniami, ale też przedstawienia konkretnych propozycji biznesowej współpracy w zakresie handlu i inwestycji. Uczestniczy wysłuchają ponadto opinii ekspertów i analityków na temat najnowszych trendów i wyzwań we współpracy dwustronnej.
Celem Forum jest przekazanie informacji i wskazówek niezbędnych przy planowaniu ekspansji na rynek kazachstański oraz umożliwienie bezpośrednich spotkań z kazachstańskimi firmami i instytucjami wsparcia biznesu. Forum skierowane jest do przedstawicieli biznesu oraz instytucji i osób, które wspierają budowanie polsko-kazachstańskich relacji biznesowych.
Pole współpracy
Kazachstan jako największe państwo Azji Środkowej jest bardzo perspektywicznym rynkiem o wysokim potencjale wzrostu. To jednocześnie bardzo dobry kierunek inwestycyjny dla polskich firm. W dwóch pierwszych kwartałach 2021 r. w kraju tym odnotowano wzrost zarówno eksportu, jak i importu. Eksport wyniósł 27,02 mld USD, a import 18,3 mld USD.
W strukturze towarowej kazachstańskiego eksportu do Polski dominowały nasiona lnu, ropa naftowa oraz produkty ropopochodne, węglowodory i wodór. W strukturze towarowej importu z Polski do Kazachstanu dominowały natomiast świeże jabłka, leki, maszyny do automatycznego przetwarzania danych i urządzenia do nich, podgrzewacze do wody.
O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.