PAIH Webinaria
Strona główna > Wydarzenia
14 grudnia 2021 | godz: 09:15 | wydarzenie online

Co trzeba wiedzieć o specyfice ochrony praw własności intelektualnej w Chinach?

Rejestracja znaku towarowego w Chinach to podstawowe zagadnienie ekspansji zagranicznej marki na rynek chiński. Podczas webinarium Polska Agencja Inwestycji i Handlu przybliży Państwu sytuacje, jakie można napotkać podczas rejestracji swojego znaku w chińskim urzędzie, i na które może nie być przygotowany europejski przedsiębiorca i jego prawnik.

Zgłaszanie znaków towarowych w języku chińskim, przy którym przydaje się świadomość znaczenia poszczególnych znaków chińskich i korzyści płynących z wykorzystania konkretnego znaku, to nie jedyna cecha charakterystyczna ochrony praw własności intelektualnej w Państwie Środka. Odpowiednie wykorzystanie tych cech, a także zdawanie sobie sprawy ze specyfiki sposobu rozpatrywania wniosków o rejestrację, unieważniania ich oraz wystosowywania sprzeciwu w chińskich urzędach, może decydować o sukcesie lub problemach w rejestracji marki w Chinach.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych prelegentów na chińskim rynku, dowiedzą się Państwo, jak skutecznie wykorzystywać charakterystyczne cechy chińskiego systemu ochrony praw własności intelektualnej.

Szkolenie poprowadzą:

 • Barbara Bujny, Kierownik Regionu, Centrum Eksportu, PAIH,
 • dr Joanna Matczuk, adwokat i rzecznik patentowy, IP Boutique,
 • Michał Bielewicz, doradca w obszarze IP i sprzedaży do Chin, Trademark Partners.


Webinarium odbędzie się 14 grudnia o godz. 9:15 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium "Co trzeba wiedzieć o specyfice ochrony praw własności intelektualnej w Chinach?" jest częścią cyklu "Twoja marka w Chinach. Cykl praktycznych wykładów", organizowanego dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek chiński.


  Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

  ul. Krucza 50

  00-025 Warszawa


  Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

  internetART
  Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
  Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
  Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij