Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 marca 2023

Rusza X edycja konkursu "Grunt na medal" 2023

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora, rozpoczyna dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal". Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Grunt na medal 2023


Celem ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal" jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca w tym zakresie we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Uczestnikami "Gruntu na medal" mogą być wyłącznie Starostowie Powiatów, Prezydenci Miast, Burmistrzowie i Wójtowie gmin. Zgłaszane przez nich tereny muszą być niezabudowane (tzw. greenfield), o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha, przeznaczone pod inwestycje przemysłowe. Uczestnicy mają również obowiązek wprowadzić działki do Generatora Ofert Inwestycyjnych, znajdującego się na portalu PAIH. Materiały dotyczące konkursu, w tym regulamin i załączniki, znajdują się również na stronie internetowej Agencji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 marca 2023 roku.

To już dziesiąta edycja konkursu "Gruntu na medal". Jesteśmy dumni, że nasza inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedstawicieli regionów. Konkurs ma niezwykły walor edukacyjny. Dzięki niemu wiemy więcej na temat preferencji inwestorów, a to ma przełożenie na lepsze przygotowanie terenów pod inwestycje. Cieszymy się, że w taki sposób możemy wspierać rozwój gospodarczy gmin i realizować mandat PAIH - mówi Marcin Graczyk, Dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji.

Konkurs organizowany jest co dwa lata, od 2005 roku. W tym roku odbywa się już po raz 10., pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT). Poprzednia edycja odbyła się w 2021 roku i uczestniczyło w niej 120 gmin, które zaprezentowały 164 oferty inwestycyjne.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii logo


* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.



Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij