Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 listopada 2022

Ulga na ekspansję

Internacjonalizacja działalności wiążę się z licznymi wydatkami, są to m.in. koszty uczestnictwa w targach czy nakłady na działania promocyjno-informacyjne. W ramach wsparcia polskich eksporterów wprowadzono ulgę na ekspansję. Dzięki niej podatnik może odliczyć koszty, które musi ponieść, aby rozszerzać swoje rynki zbytu - również zagraniczne. Wprowadzona ulga stanowi zachętę do rozszerzania działalności. Odliczeniu może podlegać nawet do 1 mln zł w roku podatkowym.

Ulga na ekspansję


Nowa preferencja podatkowa pod nazwą ulga na ekspansję obowiązuje od 2022 r. Rozwiązanie kierowane jest do przedsiębiorców, szczególnie z sektora MŚP, którzy sprzedają fizyczne produkty. Zgodnie z informacjami Ministerstwa Finansów ulga polega na możliwości dodatkowego odliczenia kosztów, które musi ponieść podatnik, aby rozszerzać swoje rynki zbytu, w tym zagraniczne. Wydatki na ekspansję mogą zostać odliczone - raz jako koszty uzyskania przychodów, drugi raz w ramach ulgi jako odliczenie od podstawy opodatkowania (podstawy obliczenia podatku) - przy czym dla celów ulgi do wysokości nie większej niż 1 mln zł (limit skorzystania z ulgi). Warunkiem odliczenia jest wzrost przychodów ze sprzedaży produktów, osiągnięcie przychodów ze sprzedaży produktów dotychczas nieoferowanych lub nieoferowanych w danym kraju, w ciągu dwóch lat, licząc od roku podatkowego, w którym podatnik poniósł koszty.

Wprowadzenie ulgi służy dodatkowemu wsparciu firm. Jej celem jest pomoc przedsiębiorcom w zwiększaniu przychodu i dalszym rozwoju. Zgodnie z założeniami, ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności polskich firm na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij