Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 grudnia 2022

Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa powstanie w Polsce

Mercedes-Benz Group AG zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" w Wałbrzychu) 1,3 mld euro. W zakładzie produkcyjnym będą powstawały duże samochody dostawcze (model zamknięty - furgony) oparte na architekturze VAN.EA (Van Electric Architecture). Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób. Rozpoczęcie inwestycji przewidywane jest na listopad 2023, a produkcja na styczeń 2026 r.

Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa powstanie w Polsce


Inwestycja została ogłoszona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Delegacja Mercedesa spotkała się również z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W spotkaniu uczestniczył także Członek Zarządu wykonujący funkcję i obowiązki Prezesa PAIH Piotr Dytko.

Polski rząd i agencje państwowe, w tym PAIH, oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" sp. z o.o., a także miasto Jawor i gmina Męcinka wspierają projekt i aktywnie angażują się w jego rozwój oraz zobowiązały się do dalszego rozwoju terenu przyszłej inwestycji.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij