Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 lutego 2023

Jeden z wiodących egipskich parków przemysłowych z wizytą w Polsce

Wizyty studyjne w polskich przedsiębiorstwach, spotkania z przedstawicielami administracji rządowej oraz specjalna konferencja biznesowa - odbyły się podczas misji przedstawicieli egipskiego Parku Przemysłowego East Port Said (EP) do Polski. Projekt współorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE).

Jeden z wiodących egipskich parków przemysłowych z wizytą w Polsce


W pierwszym dniu wizyty w Polsce przedstawiciele Parku Przemysłowego East Port Said (EP) działającego w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego (SCEZ) uczestniczyli w konferencji "Zintegrowany Cel Przemysłowy". Wydarzenie uświetniła wypowiedź JE Hatem Tageldin - Ambasadora Arabskiej Republiki Egiptu w Polsce, jak również Essama El Naggar - Radcy Handlowego Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu w Polsce. Uczestnicy konferencji wysłuchali również JE Walid Gamal Eldin - Prezesa Strefy Ekonomicznej Kanału Sueskiego. Z kolei strona egipska przedstawiła warunki inwestowania w Egipcie. W drugim dniu misji odbyły się wizyty studyjne w spółkach działających na terenie KSSE, a także spotkania z przedstawicielami PAIH, PFR oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Egipt ze swoją ponad 100-milionową populacją jest najludniejszym krajem Bliskiego Wschodu i największą gospodarką w Afryce Północnej. Zagraniczni inwestorzy spotkają się z ciepłym przyjęciem i wsparciem władz oraz zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych. Z tego względu polskich przedsiębiorców w ekspansji na rynek egipski wspieramy na miejscu, poprzez działalność biura PAIH w Kairze. Cieszę się, że możemy wzmacniać nasze dwustronne relacje i gościć nad Wisłą przedstawicieli jednego z wiodących parków przemysłowych w Egipcie - podkreślił Zdzisław Sokal, Członek Zarządu PAIH, który spotkał się z egipską delegacją w Centrali Agencji.

East Port Said Industrial Park to park przemysłowy i logistyczny o powierzchni 16 km2 zlokalizowany na północy Egiptu nad Morzem Śródziemnym. EP przylega do terminala kontenerowego portu East Port Said. Obszar Strefy Ekonomicznej Kanału Sueskiego uważa się za jeden z najważniejszych ośrodków logistycznych Afryki Północnej ze względu na doskonałą lokalizację oraz ogromne wsparcie oferowane przez rząd Egiptu.

Naszym celem jest stworzenie wzajemnych korzyści między stroną egipską i polską, które uzupełnią luki w łańcuchu wartości i zwiększą jego wydajność w docieraniu do innych krajów na całym świecie. Postrzegamy to jako doskonałą okazję dla polskich firm poszukujących ekspansji zagranicznej - powiedział inż. Karim Sami Saad, Prezes East Port Said Development Co.

Priorytetem misji była promocja inwestycji w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego, która oferuje atrakcyjne warunki rozwoju produkcji przemysłowej i rozwoju biznesu w regionie EMEA (Europe, Middle East & Africa). Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kairze intensywnie wspiera te działania poprzez: udzielanie informacji rynkowych, kojarzenie potencjalnych partnerów biznesowych, organizowanie misji biznesowych i wydarzeń promujących polsko-egipską współpracę gospodarczą oraz budowanie relacji z egipskimi partnerami. W maju 2022 r. PAIH podczas wizyty Prezydenta RP w Egipcie podpisała porozumienie o współpracy z egipskim Głównym Urzędem ds. Inwestycji (General Authority for Investment-GAFI), dzięki czemu polscy inwestorzy mogą liczyć na szczególne wsparcie swoich projektów w Egipcie.

Misja odbyła się w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2023 roku.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij