Aktualności
Strona główna > Aktualności
16 marca 2023

Polskie stoisko na targach DIHAD w Dubaju

Polskie firmy z sektora pomocy humanitarnej mają wiele do zaoferowania zagranicznym partnerom i są coraz bardziej dostrzegalne. To wnioski płynące z udziału w targach pomocy humanitarnej i rozwojowej Dubai International Humanitarian Aid and Development w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polskie stoisko zostało zorganizowane na targach DIHAD po raz pierwszy.

Polskie stoisko na targach DIHAD w Dubaju


DIHAD to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Prezentowana na targach oferta kierowana jest do regionów dotkniętych kryzysami, katastrofami i klęskami żywiołowymi. Wydarzenie skupia kluczowych decydentów z wiodących organizacji pozarządowych, agend ONZ, organizacji charytatywnych i organów rządowych, a także dostawców pomocy, edukacji i budownictwa z sektora prywatnego. Na trwających trzy dni targach Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała stoisko narodowe, na którym rodzime firmy miały okazję zaprezentować potencjał krajowego sektora pomocy humanitarnej i rozwojowej. W stoisku uczestniczyło siedem firm i instytucji.

Celem organizacji stoiska narodowego podczas trwających targów pomocy humanitarnej i rozwojowej DIHAD 2023 w Dubaju było ułatwienie polskim przedsiębiorcom dostępu do łańcuchów dostaw międzynarodowych organizacji pomocowych i humanitarnych.

Na stoisku narodowym na targach DIHAD 2023 zaprezentowały się:

  • Bud Invest Group
  • Modular System
  • The 17 bag
  • WaSH Innovation
  • Wiss Group
  • Zarys International Group
  • oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii


W drugim dniu wydarzenia delegacja polskich firm odwiedziła International Humanitarian City - największe światowe centrum logistyczne działające w obszarze pomocy humanitarnej. IHC skupia około osiemdziesięciu organizacji o zasięgu międzynarodowym, z których każda współpracuje z dostawcami z całego świata. Tego samego dnia odbyło się również seminarium „Poland. Experience and Technology”, podczas którego polscy przedsiębiorcy prezentowali swoją ofertę.

Polski pawilon odwiedził także Jego Ekscelencja Dr. Hamad Al Sheikh Ahmed Al Shaibani, Dyrektor Generalny Departamentu Spraw Islamskich i Działalności Charytatywnej w Dubaju. Wizyta tak wysokiego przedstawiciela władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest wyrazem docenienia obecności i zaangażowania Polski i polskich przedsiębiorców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij