Aktualności
Strona główna > Aktualności
17 marca 2023

PAIH na MIPIM 2023

Polska Agencja Inwestycji i Handlu była obecna na odbywających się w Cannes targach nieruchomości - MIPIM. Jest to największe pod względem liczby uczestników i reprezentacji krajów wydarzenie tego typu na świecie.

PAIH na MIPIM 2023


W marcu w Cannes zgromadzili się wszyscy najważniejsi gracze z łańcucha wartości nieruchomości komercyjnych. Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału inwestycyjnego krajów, miast, regionów oraz specjalnych stref ekonomicznych. Dzięki Polskiemu Stoisku Narodowemu wystawcy z Polski mogli promować nasz kraj oraz swoją ofertę tysiącom uczestników targów.

Polski pawilon na MIPIM 2023 wraz z PAIH tworzyły Agencja Rozwoju Przemysłu, Kostrzyńsko-Słubicka, Legnicka i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Rzeszów, Lublin, Zielona Góra, Bydgoszcz oraz Polska Izba Rozwoju Elekromobilności i Dziennik Gazeta Prawna. Polskie Stoisko Narodowe uroczyście otworzyli Wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński oraz Prezes MIPIM Michel Filzi. W wydarzeniu uczestniczył również Konsul RP w Lyon, Hubert Czerniuk i wszystkie instytucje tworzące polski pawilon.


Na towarzyszącej targom Gali FDI European Cities and Regions of the Future 2023 Awards Ceremony organizowanej przez Financial Times, ogłoszono natomiast, że Polska zajęła 2. miejsce w Europie pod względem utworzonych miejsc pracy. Wybrane polskie miasta i regiony otrzymały także nagrody Business Friendliness. Wśród nagrodzonych znalazło się jedno z współtworzących Polskie Stoisko Narodowe miast - Bydgoszcz.

Innym z wydarzeń towarzyszących targom w Cannes była konferencja “Poland: Opportunities for International Investors. Latest trends, prospects and challenges” zorganizowana przez "The Polish Observer". Spotkanie otworzył Wiceminister MRiT Piotr Uściński. Polska Agencja Inwestycji i Handlu objęła patronat nad wydarzeniem.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij