Aktualności
Strona główna > Aktualności
22 marca 2023

Forum Polsko-Szkockie w Warszawie

Polskę i Szkocję łączy podobny kierunek zmian i potencjał współpracy. To główne wnioski z Forum Polsko-Szkockiego, które odbyło się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii z udziałem przedstawicieli rządów obu państw, Edynburskiej Izby Handlowej, Szkockich Izb Handlowych oraz przedsiębiorców. Tematem przewodnim rozmów były zielone technologie i transformacja energetyczna.

Forum Polsko-Szkockie w Warszawie


W swoim wystąpieniu Grzegorz Oszast, członek zarządu PAIH, zapewnił uczestników o kompleksowej pomocy, jaką Agencja oferuje firmom chcącym lokować biznesy w Polsce. Minister Grzegorz Piechowiak podkreślał atrakcyjność inwestycyjną Polski oraz sprzyjające otoczenie ekonomiczne i prawne. Z kolei Ivan McKee, Minister Biznesu, Handlu, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkocji, mówił o potrzebie współpracy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, technologii wodorowych oraz pozostałych rozwiązań potrzebnych do realizacji transformacji energetycznej.

Poruszona została również kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i jego wpływu na relacje między Polską, Szkocją a Wielką Brytanią. Uczestnicy zapewniali o potrzebie dalszego zacieśniania relacji gospodarczych pomiędzy naszymi krajami, niezależnie od innych umów międzynarodowych. Uczestnicy poznali też perspektywy rozwoju technologii zielonej energii w Polsce - w tym zagadnienia związane z produkcją i magazynowaniem surowców takich jak wodór i amoniak.

Forum odbyło się w ramach trwającej w Polsce misji gospodarczej ze Szkocji, której przewodniczy minister Ivan McKee.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij