Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 kwietnia 2023

PAIH na XV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Trzy dni, 170 paneli dyskusyjnych, 1200 prelegentów, ponad 11 000 uczestników stacjonarnych i 7000 osób śledzących debaty online. Tak wyglądał tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy, w którym uczestniczyła także liczna reprezentacja Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Prezesem Pawłem Kurtaszem i Członkiem Zarządu Grzegorzem Oszastem na czele. Wydarzenie było okazją do licznych dyskusji, szerokiego networkingu i promocji działalności Agencji m.in. za sprawą specjalnego miejsca spotkań PAIH.

PAIH na XV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego


Pierwszy dzień na EEC 2023 dla PAIH rozpoczął Prezes Paweł Kurtasz. W panelu Republika Korei - Europa - Polska mówił o znaczeniu relacji polsko-koreańskich. Kolejnym panelem z udziałem Prezesa była dyskusja na temat atrakcyjności inwestycyjnej Polski. Członek Zarządu Grzegorz Oszast wraz z pozostałymi panelistami rozmawiali natomiast o szansach rozwoju dla MŚP w ramach panelu E-commerce - szansa dla mniejszych firm. Grzegorz Oszast uczestniczył również w panelu nt. relacji polsko - brytyjskich po brexitcie. Udział Zarządu PAIH w Europejskim Kongresie Gospodarczym to nie były jednak tylko dyskusje panelowe, ale także wydarzenia towarzyszące takie jak podpisanie porozumienia o współpracy z Miastem Katowice, liczne wywiady i rozmowy networkingowe czy toast w ramach Gin O'Clock w pawilonie brytyjskim oraz wręczenie nagród podczas gali Inwestor bez granic.

W wydarzeniu nie brał jednak udziału tylko Zarząd, Agencję reprezentowali także liczni eksperci. Pierwszego dnia Kongresu Michał Kucharczyk, Dyrektor Departamentu Zarządu dyskutował na temat polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej. W tym samym czasie Karol Kubica, Kierownik ZBH Kijów brał natomiast udział w Okrągłym Stole Donorów dla Odbudowy Ukrainy, a Grzegorz Gałczyński w ramach wydarzenia towarzyszącego w pawilonie brytyjskim rozmawiał o potencjale rozwoju gospodarki wodorowej i jej roli w polsko-brytyjskich relacjach.


Półmetek obecności PAIH na wydarzeniu skupił się natomiast mocno na networkingu. W strefie spotkań Agencji odbywały się liczne rozmowy z przedsiębiorcami. Przedstawiciele PAIH, w tym Prezes Paweł Kurtasz i Członek Zarządu Grzegorz Oszast mieli także okazję udzielić wielu wywiadów. Odbyły się również kolejne panele dyskusyjne, w których uczestniczyli przedstawiciele Agencji. Dzień drugi Kongresu rozpoczął Dyrektor Departamentu Inwestycji Marcin Fabianowicz, który wziął udział w panelu dotyczącym przyszłości sektora BPO w Polsce. O polsko-czeskich relacjach rozmawiał natomiast, Dyrektor Departamentu Eksportu Łukasz Grabowski podczas jednego z wydarzeń towarzyszących zorganizowanych przez media. Dzień drugi wydarzenia zakończył panel o przetargach międzynarodowych, w którym uczestniczyła BDM, ZBH Kijów Tetiana Chuzha.


Ostatni dzień EEC 2023 zakończył się dla PAIH panelem dyskusyjnym Dyrektora Departamentu Eksportu Łukasza Grabowskiego. Na zakończenie wydarzenia mówił o regulacjach w międzynarodowym handlu i ekspansji oraz konieczności poszukiwania dywersyfikacji w eksporcie.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji paneli z udziałem przedstawicieli PAIH »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij