Aktualności
Strona główna > Aktualności
22 maja 2023

Porozumienie pomiędzy PAIH a koreańską agencją KIND zawarte

Mamy ogromny potencjał do rozwijania współpracy i razem z naszymi koreańskimi partnerami liczymy, że będziemy wykorzystywać go w stu procentach. Podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy PAIH i Koreańską Korporacją Rozwoju Miast i Infrastruktury KIND.

Porozumienie pomiędzy PAIH a koreańską agencją KIND zawarte


Podczas spotkania z przedstawicielami PAIH z Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation zawarte zostało pisemne porozumienie o rozwoju współpracy. Rozmowy poświęcone były możliwościom współpracy gospodarczej przy znaczących projektach rozwojowych, możliwościom eksportowym Polski oraz pomocy Ukrainie w ramach powojennej odbudowy kraju. Spotkanie otworzył członek zarządu PAIH Zdzisław Sokal, przedstawiając bieżącą sytuację gospodarczą Polski, rozwój ekonomiczny naszego kraju i możliwości dla handlu i inwestycji pomiędzy naszymi państwami. Łukasz Grabowski, dyrektor Departamentu Eksportu zaprezentował główne obszary działalności Agencji i jej ofertę dla partnerów zagranicznych. Tetiana Chuzha z Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kijowie przedstawiła inicjatywy agencji w ramach programu odbudowy Ukrainy oraz skalę zaangażowania polskich firm w ten proces. Na spotkaniu Ministerstwo Rozwoju i Technologii reprezentował Bartłomiej Lewandowski, Naczelnik Wydziału w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej.

Uczestniczący w wydarzeniu Won Hyee Ryong, Minister Gospodarki Lądowej, Infrastruktury i Transportu MOLIT podkreślił duże zainteresowanie koreańskich firm Polską i możliwościami współpracy. Prezes Agencji KIND, Kang Hoon Lee, w swoim wystąpieniu docenił wielkość dotychczas zrealizowanych polsko-koreańskich projektów inwestycyjnych. Zgromadzeni goście z zadowoleniem przyjęli również dotychczasową wielkość wymiany gospodarczej pomiędzy naszymi krajami. W ramach delegacji koreańskiej uczestniczyli również Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Korei w Polsce Hoon Min Lee, wiceminister Kim Heung Jin z MOLIT oraz Sun-ho Park z International Contractors Association of Korea.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij