Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 maja 2023

Sukces Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego

Nasze kraje łączy ogromny potencjał współpracy, chęć rozwoju nowoczesnych technologii i odważne spojrzenie w biznesową przyszłość. To wnioski z Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego, zorganizowanego w Warszawie przez PAIH oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Sukces Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego


Wydarzenie otworzył Prezes Zarządu PAIH Paweł Kurtasz. W wystąpieniach otwierających Forum, do gości zwrócili się także Jego Ekscelencja Ahmed bin Ali Al Sayegh Minister ds. Handlu Zagranicznego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych ZEA, Maciej Falkowski z Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Stefan Bekir Assanowicz Prezes Polsko-Emirackiej Izby Gospodarczej. O potencjale współpracy między naszymi krajami i ofercie PAIH mówił dyrektor Departamentu Inwestycji PAIH Marcin Fabianowicz.

Polska wykonała w ciągu ostatnich dekad ogromny skok gospodarczy. Nasza oferta jest dziś bardzo konkurencyjna na świecie, a rozwiązania oferowane przez polskie firmy budzą zainteresowanie wielu inwestorów i kontrahentów. Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo bardzo otwarte na wspieranie innowacyjnych technologii. Cieszę się, że Polska jest dziś partnerem dla krajów najbardziej na świecie rozwiniętych gospodarczo i technologicznie - mówił prezes PAIH Paweł Kurtasz.

W forum udział wzięła liczna reprezentacja przedstawicieli administracji ZEA oraz emirackich firm. Po części oficjalnej odbyła się sesja spotkań B2B, podczas której polscy przedsiębiorcy prezentowali swoją ofertę i możliwości współpracy w grupach według sektorów działalności. W spotkaniach uczestniczyły firmy m. in. z sektora technologii, medycyny, edukacji, energetyki, rolnictwa i obronności.

Zainteresowanie emirackich gości wzbudziła różnorodność branż i rozwiązań oferowanych przez polskie firmy. Zainteresowaniem cieszył się również autobus wodorowy, który uczestnicy mogli obejrzeć i zwiedzić podczas trwania wydarzenia.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij