Aktualności
Strona główna > Aktualności
13 czerwca 2023

Delegacja Sułtanatu Omanu z wizytą w PAIH

Polska i Oman mogą realizować wiele wspólnych projektów. Obszary działalności gospodarczej obu krajów mają wiele punktów wspólnych, które możemy rozwijać w kolejnych latach. To kluczowe wnioski ze spotkania w siedzibie PAIH z delegacją z Omanu, na czele której stał wiceminister spraw zagranicznych Sułtanatu Omanu, Jego Eskcelencja Szejk Khalifa bin Ali bin Issa al-Harthy.

Delegacja Sułtanatu Omanu z wizytą w PAIH


Spotkanie pozwoliło na wymianę informacji na temat gospodarek obu krajów. O perspektywach rozwoju gospodarki Polski mówił prezes zarządu PAIH Paweł Kurtasz. Podkreślił szybkie tempo wzrostu zaawansowanych technologicznie sektorów gospodarki takich jak medycyna i biotechnologia, energetyka czy IT. Możliwości eksportowe przedstawił Viktor Stefan, zastępca dyrektora Departamentu Eksportu, a o szansach i projektach inwestycyjnych mówił Marcin Fabianowicz, dyrektor Departamentu Inwestycji. Przedstawiciele Sułtanatu Omanu podkreślali szybkie tempo rozwoju gospodarczego Polski i zainteresowanie ofertą polskich firm.

Szczególną uwagą delegacji z Omanu cieszył się temat odnawialnych źródeł energii, w tym przede wszystkim zielonego wodoru oraz energetyki wiatrowej. Goście podkreślali, że są to dla nich szczególnie istotne kierunki pod kątem bezpieczeństwa energetycznego i zielonej transformacji.

Spotkanie stanowiło impuls do zwiększenia wymiany gospodarczej i rozpoznania obszarów możliwej współpracy w projektach inwestycyjnych zarówno w Polsce, jak i Omanie.


Galeria zdjęć:



Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij