Aktualności
Strona główna > Aktualności
17 lipca 2023

Wizyta studyjna we Francji

W dniach 26-30 czerwca 2023 r., w ramach projektu "Mój biznes za granicą", eksperci PAIH i przedstawiciele Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet odwiedzili partnera ponadnarodowego - agencję Business France. Eksperci z Polski wzięli udział w serii spotkań w centrali Business France oraz uczestniczyli w Export Day w Normandii. Wizyta była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych ze współpracą regionalną oraz wdrażaniem narzędzi wspierających eksport wśród MŚP w regionach.

Wizyta studyjna we Francji


Pobyt we Francji rozpoczęła seria spotkań z przedstawicielami wybranych departamentów Business France w Paryżu. Eksperci siostrzanej instytucji PAIH przedstawili najważniejsze założenia swojej działalności w obszarze eksportu, inwestycji oraz współpracy regionalnej. Wątkiem szczególnie cennym pod względem wymiany wiedzy, a przywoływanym podczas każdego spotkania, było funkcjonowanie programu Team France Business w regionach, pozwalającego wspierać eksport wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Delegacja z Polski wzięła także udział w Export Day w Caen - lokalnym wydarzeniu, którego tematem przewodnim było wsparcie eksportu w regionie Normandii. Kierownicy lokalnych komórek Business France zaprezentowali potencjał eksportowy podlegających im regionów i spotkali się z przedstawicielami firm planujących ekspansję zagraniczną.

Uczestnicy wyjazdu złożyli również wizytę w siedzibie Agencji Rozwoju Normandii, gdzie spotkali się z lokalnym zespołem Team France Export, w skład którego wchodzą przedstawiciele lokalnych struktur Business France, Izby Handlowej oraz francuskiej Agencji Rozwoju. Aktywność działania zespołu eksportowego Team France w Caen ma swoje odzwierciedlenie w znacznej liczbie wspieranych przedsiębiorstw i wartości eksportu.

Wizyta we Francji pozwoliła szczegółowo poznać francuski ekosystem wsparcia eksportu, zarówno na poziomie centralnym, jak i regionalnym. Był to też kolejny krok do zacieśnienia partnerstwa między naszymi instytucjami, dający dobrą perspektywę do realizacji kolejnych wspólnych projektów.

Projekt "Mój biznes za granicą" współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego celem jest przygotowanie i przetestowanie modelu wsparcia, z wykorzystaniem doświadczeń partnera ponadnarodowego, który PAIH będzie wykorzystywać w obsłudze MŚP rozważających ekspansję zagraniczną. Opracowany model ma za zadanie podnieść efektywność polskich MŚP w procesie ekspansji międzynarodowej.


Galeria zdjęć:


Mój biznes za granicą logotypyPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij