Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 sierpnia 2023

Equnix Inc otwiera nowe centrum biznesowe w Polsce

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych Equnix Inc przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zdecydował się otworzyć kolejne biuro w Warszawie. Nowa filia spółki stworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Warszawa


Polska Agencja Inwestycji i Handlu ściśle współpracowała z inwestorem i aktywnie wspierała proces wyboru lokalizacji dostarczając dane rynkowe, analizy sektorowe oraz organizując wizyty lokalizacyjne. Po licznych konsultacjach ostateczna decyzja padła na Warszawę. Jest to kolejna inwestycja firmy w stolicy. W 2018 roku Equinix przy wsparciu PAIH wybrało Warszawę na lokalizację swojego data center w Polsce.

W nowym centrum Global Business Services realizowane będą usługi finansowe, HR, prawne oraz inżynierii oprogramowania. W rezultacie, w ciągu najbliższych kilku lat powstanie nawet kilkaset nowych miejsc pracy dla wysoce wykształconych specjalistów.

Decyzja Equinix o wyborze Warszawy na lokalizację nowego centrum GBS w Europie potwierdza trend, że liczba inwestycji zagranicznych w naszym kraju, zwłaszcza w sektorze BSS, rośnie z roku na rok. Pokazuje również, że Polska ze względu na swoją innowacyjność oraz dużą pulę talentów jest atrakcyjną i cenioną lokalizacją biznesową na globalnej mapie inwestycji - powiedział Marcin Fabianowicz, Dyrektor Departamentu Inwestycji PAIH.

O Equnix Inc

Equinix to firma o globalnym zasięgu, obecna w 27 krajach, zajmująca się infrastrukturą cyfrową. Spółka znajduje się na ścieżce intensywnego wzrostu, zatrudniając ponad 12 000 osób na całym świecie. Nowa inwestycja w Polsce wpisuje się w jej długoterminową strategię rozwojową.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij