Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 sierpnia 2023

Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie

W siedzibie Państwowej Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy odbyło się kolejne spotkanie polskich firm ze stroną ukraińską. Rozmowy dotyczyły udziału w odbudowie Ukrainy oraz usprawniania procedur i współpracy pomiędzy stroną polską i ukraińską.

Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie


Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie oraz Ambasada RP w Kijowie w dniu 10 sierpnia zorganizowały spotkanie polskiego biznesu z Państwową Agencją Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy. Agencja ta jest obecnie jednym z głównych podmiotów zarządzających procesami odbudowy kraju ze zniszczeń spowodowanych rosyjską inwazją. W spotkaniu udział wzięła Oleksandra Azarkhina, Wiceminister Rozwoju Wspólnot, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy. Przedstawiciele polskich firm uczestniczyli w wydarzeniu na żywo w Kijowie oraz zdalnie. Zaprezentowane zostały bieżące informacje dotyczące przebiegu procesów odbudowy, omówiono także realizowane projekty i zapotrzebowanie na kluczowe usługi i materiały.


Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie


Wydarzenie zostało poświęcone przede wszystkim aspektom prawnym ukraińskiego systemu zamówień publicznych w kontekście udziału firm z Polski w projektach odbudowy Ukrainy. Polski biznes miał okazję zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia do systemu oraz propozycje jego usprawnienia. Rozmowy dotyczyły wymagań i procedur przetargowych oraz zasad dostępu do przetargów dla zagranicznych podmiotów.


Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie


Strona ukraińska potwierdziła, że przekazane uwagi staną się podstawą do opracowywanych zmian w ukraińskim prawie, aby udział polskiego biznesu był szerszy i bardziej skuteczny. Podkreślano, że zapoczątkowana wymiana informacji przyczyni się do zbliżenia ukraińskiego systemu zamówień publicznych do standardów unijnych, a także zwiększenia jego przewidywalności i transparentności.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij