PAIH Newsletter sierpień 2020, Numer 33
Zobacz wszystkie nadchodzące wydarzenia
... i złożenia wniosku w konkursie Polskie Mosty Technologiczne (PMT)
Jeszcze tylko do 7 września możesz zgłosić swoją firmę do konkursu Polskie Mosty Technologiczne i otrzymać grant w wysokości 200 tys. zł. Konkurs składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór poprzedza seminarium przygotowawcze dla firm. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków przyjdzie kolej na warsztaty tworzenia Twojej strategii! ZŁÓŻ WNIOSEK

Wydarzenia

34. Międzynarodowa Wystawa Jubilerska "Aru-Ałmaty 2020"
Wiosenna edycja wystawy
Termin: 13 sierpnia 2020
Miejsce: Ałmaty, Kazachstan
19. targi urody SuluExpo 2020
Wiosenna edycja targów
Termin: 13 sierpnia 2020
Miejsce: Ałmaty, Kazachstan
Targi mody STYL/KABO edycja jesienna 2020
Termin: 22-24 sierpnia 2020
Miejsce: Brno, Czechy
Nabór do SLINGSHOT 2020
Do kiedy? 31 sierpnia 2020
Gdzie? On-line

wszystkie wydarzenia

Komentarz eksperta rynkowego

Komentarz Norberta Bąka, kierownika biura PAIH w Bangkoku
Tajlandia słynie z wysokiej jakości opieki medycznej. Zajmuje wysokie, 6. miejsce w globalnym rankingu dostawców tego typu usług. Należy również do jednych z najbardziej popularnych kierunków turystyki medycznej na świecie. Rocznie tajskie szpitale odwiedza ok. 3,5 mln obcokrajowców. Rząd w Bangkoku promuje inwestycje w sektor sprzętu medycznego i dąży do ugruntowania pozycji Tajlandii jako regionalnego centrum medycznego i bazy eksportowej urządzeń medycznych. Planowane są duże inwestycje w nowe szpitale i sprzęt, żeby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi medyczne. Sprzyjają temu ulgi podatkowe i inne zachęty inwestycyjne. Na atrakcyjność tego rynku, z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy, wpływają również zmiany społeczne. Tajowie bardzo szybko się starzeją. Odsetek obywateli w wieku powyżej 60 lat jest jednym z najwyższych w regionie ASEAN. Coraz częściej wśród mieszkańców Tajlandii odnotowywane są takie schorzenia jak: nowotwór, cukrzyca czy choroby serca.
Komentarz Marty Orlikowskiej, szefowej biura PAIH w Kopenhadze
Dania jako pierwszy kraj na świecie wprowadziła oficjalny system kontroli dla rolnictwa ekologicznego. System działa od 30 lat, a reprezentujące go logo jest bardzo rozpoznawalne. W efekcie Dania ma dziś największy w Europie, bo 12% udział produktów ekologicznych w sprzedaży żywności. Duńczycy bardzo poważnie podchodzą do wyboru składników codziennej diety. Wśród produktów eko dominują jogurty naturalne, warzywa i płatki owsiane. Wartość polskiego eksportu do Danii rośnie nieprzerwanie od ponad dekady Polskie mięso, owoce i warzywa to produkty, które Duńczycy kupują znad Wisły najczęściej. Warto, żeby wśród nich znalazły się również artykuły ekologiczne i bio. Dzięki temu żywność z Polski zagości na dłużej na duńskich półkach i stołach.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Współpraca PAIH i resortu finansów
Podniesienie jakości obsługi podatników, wspieranie i rozwój stabilnego otoczenia inwestycyjnego oraz współpraca na rzecz rozwijania działalności gospodarczej w Polsce, to główne cele deklaracji o współpracy.
PAIH partnerem głównym programu GPW Growth
Dobiegła końca I edycja Akademii GPW Growth. Jej sukces zadecydował o zorganizowaniu w tym roku kolejnej odsłony projektu. Partnerem głównym Akademii jest PAIH.
Strategiczny projekt inwestycyjny Mercedes-Benz jest na ostatniej prostej
Fabryka baterii elektrycznych Mercedes-Benz w Jaworze na Dolnym Śląsku to druga inwestycja koncernu motoryzacyjnego Daimler AG w Polsce, która jest realizowana przy wsparciu PAIH.
Korzyści z liberalizacji handlu z Wietnamem – EVFTA wchodzi w życie
1 sierpnia w życie weszła umowa gospodarczo-handlowa UE-Wietnam (EVFTA), dzięki której przed polskim biznesem otworzy się bardzo perspektywiczny, 95-milionowy rynek.

Czy wiesz, że...

... Twoje produkty będą mogły szybciej trafiać na rynek egipski?
Władze Egiptu umieściły Polskę na tzw. liście krajów referencyjnych, która gwarantuje ułatwiony dostęp do rynku egipskiego. Polskie produkty spożywcze, np. mleko w proszku dla niemowląt, będą mogły łatwiej i szybciej trafiać na rynek egipski. Wiecej »

Rynki zagraniczne

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Departament PR i Komunikacji, tel.: +48 22 334 99 16,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Archiwum PAIH Business Brief
Infolinia PAIH24: +22 334 99 55