Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneAlgieria


Algieria jest największym powierzchniowo państwem Afryki, z liczbą ludności przekraczającą 40 mln, a dzięki zasobom naturalnym należy do grona najbogatszych krajów kontynentu. Rynek algierski jest w dużej mierze nienasycony, jednak zapotrzebowanie na towary importowane w wielu sektorach spełniają firmy francuskie, hiszpańskie, włoskie czy belgijskie. Polska i Polacy są w Algierii postrzegani pozytywnie i wciąż dosyć rozpoznawalni z uwagi na intensywną współpracę między krajami w zakresie projektów budowlanych w latach 80. ubiegłego wieku.


Algieria - Eksport TOP 5Algieria - Wymiana handlowaAlgieria - Import TOP 5Informacje z rynku

W 2021 r. polski eksport do Algierii wyniósł ok. 650 mln USD (dla porównania w całym 2020 r. 455 mln USD), a import z Algierii do Polski poniżej 1 mln EUR.

Większość polskiego eksportu stanowiły produkty rolno-spożywcze (450 mln USD), głównie zboże i produkty mleczne. W mniejszym stopniu eksportowane były też wyroby tytoniowe, wyroby plastikowe, baterie do akumulatorów, części i akcesoria do maszyn rolniczych i przemysłowych. Do Polski importowane były natomiast głównie daktyle.

29 października 2021 r. delegacja algierskiego MSZ odbyła w Warszawie spotkanie z przedstawicielami polskiego ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie zwiększenia wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi, zmniejszenia barier celnych i realizacji potencjalnych polskich inwestycji w algierskich sektorze rolnych. Obydwa państwa są też zainteresowane rozpoczęciem prac polsko-algierskiej komisji międzyrządowej.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Algierii. Lista dostępna TUTAJOpracowania i raporty:
Charakterystyka rynku
Algieria - charakterystyka rynkuJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij