Rynki zagraniczne
Strona główna > Rynki zagraniczne > Arabia Saudyjska

rynki zagraniczneArabia Saudyjska


Arabia Saudyjska to największa gospodarka wśród krajów arabskich i największy producent ropy naftowej w grupie państw OPEC. Państwo silnie uzależnione od importu, ale intensywnie działające w kierunku rozwinięcia produkcji własnej i zmniejszenia uzależnienia od produkcji ropy. Bardzo świadome swojej przywódczej roli tak wśród krajów arabskich jak w świecie islamu ze względu na sprawowanie pieczy nad Mekką i Medyną. Program reform VISION 2030 jest kołem zamachowym intensywnych zmian społeczno-gospodarczych.


Arabia Saudyjska - Eksport TOP 5Arabia Saudyjska - Wymiana handlowaArabia Saudyjska - Import TOP 5

Informacje z rynku

W marcu 2022 r. eksport wyniósł blisko 37,9,6 mld USD, a import 14,7 mld USD.

Wartość importu wyniosła 14,72 mld USD w marcu 2022 r. w porównaniu do 13,4 mld USD w marcu 2021 r. Import z Chin stanowił 20,1% całego importu. Następne pozycje zajęły USA (7,7%) i ZEA (6,9%). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Indie, Niemcy, Japonia, Hiszpania, Włochy, Egipt oraz Wielka Brytania. Import z tych 10 państw stanowił 60,8% saudyjskiego importu.

W strukturze towarowej saudyjskiego eksportu do Polski (marzec 2022) dominowały oleje ropy naftowej. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Arabii Saudyjskiej dominowały gotowe artykuły spożywcze, maszynki do golenia oraz chemikalia organiczne.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Arabii Saudyjskiej. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij