Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneCzechy


Republika Czeska należy do najbardziej rozwiniętych gospodarek przemysłowych w Europie. Udział produkcji przemysłowej w PKB przekracza 47% a orientacja proeksportowa mocno uzależnia Czechy od rynków zachodnich, zwłaszcza od rynku niemieckiego. Należy do grona głównych partnerów gospodarczych Polski, a w przeliczeniu na jednego obywatela do największych odbiorców polskich produktów.


Republika Czeska - Eksport TOP 5Republika Czeska - Wymiana handlowaRepublika Czeska - Import TOP 5

Informacje z rynku

Jak podaje Czeski urząd statystyczny, ceny konsumpcyjne wzrosły o 1,6% miesiąc do miesiąca. Na ten rozwój wpłynęły przede wszystkim wyższe ceny w sekcji mieszkaniowej oraz żywności i napojów bezalkoholowych. Rok do roku ceny konsumpcyjne wzrosły w czerwcu o 17,2%, czyli o 1,2 punktu procentowego więcej niż w maju.

Ceny producentów rolnych wzrosły o 4,4% miesiąc do miesiąca i o 42,5% rok do roku. Ceny producentów przemysłowych wzrosły o 1,4% miesiąc do miesiąca i o 28,5% rok do roku. Ceny robót budowlanych wzrosły o 1,0% miesiąc do miesiąca i o 12,8% rok do roku. Ceny usług rynkowych dla firm nie zmieniły się z miesiąca na miesiąc i były wyższe o 6,2% rok do roku.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Czechach. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij