Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneIzrael


Izrael jest jednym z krajów, które są uzależnione w dużej mierze od importu towarów z zagranicy. Rynek izraelski wydaje się mały, ale cechuje go chłonność i duża siła nabywcza konsumentów. Dla porównania w Polsce konsumenci wydali w 2019 roku ponad 170 mld PLN na zakup artykułów spożywczych, natomiast w Izraelu wydano ponad 140 mld PLN mimo, że populacja kraju jest 4 razy mniejsza. Ponadto Izrael, nazywany nie bez powodu „Startup Nation”, z zainteresowaniem szuka partnerów do współpracy w rozwijaniu nowych technologii, inwestowaniu w innowacyjne projekty i prowadzeniu R&D z polskimi podmiotami.


Izrael - Eksport TOP 5Izrael - Wymiana handlowaIzrael - Import TOP 5

Informacje z rynku

W maju 2022 r. import towarów wyniósł 35 mld ILS, a eksport 16,5 mld ILS. Natomiast deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 18,5 mld ILS.

Import do Izraela w maju 2022 r.: 40% całego importu stanowił import surowców (z wyłączeniem diamentów i surowców energetycznych), 21% import dóbr konsumpcyjnych, 12% import maszyn, urządzeń i pojazdów lądowych, a pozostałe 27% import surowców energetycznych, import diamentów, statków i samolotów. W maju 2022 r. eksport z Izraela towarów przemysłowych, produktów górnictwa i kopalnictwa (z wyłączeniem diamentów) stanowił 93% całego eksportu towarów. Eksport diamentów pozostałe 6%, a 1% to eksport rolny, leśny i rybołówstwo.

Import towarów z Polski w maju 2022 r. wyniósł 220,8 mln ILS, z kolei eksport towarów do Polski wyniósł 90,6 mln ILS.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Izraelu. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij