Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneJaponia


Gospodarka Japonii - trzecia pod względem wielkości PKB gospodarka świata, lider w sferze innowacji i patentów. Największy udział w wytwarzaniu PKB mają usługi (ponad 72%) oraz przemysł (ok. 26%). Główne gałęzie przemysłu to: motoryzacyjny, elektroniczny, maszynowy, farmaceutyczny, stalowy i chemiczny. Doskonale rozwinięta infrastruktura transportowa, logistyczna i energetyczna efektywnie wspiera działalność biznesową. Japonia na liście polskich rynków eksportowych zajmuje 39. pozycję z udziałem 0,28% (ok. 669,3 mln EUR), z kolei w imporcie rynek ten jest 13. partnerem Polski z udziałem 1,9% (4,4 mld EUR). Polska w handlu z Japonią notuje deficyt, który w 2019 wyniósł ponad 3,8 mld euro.


Japonia - Eksport TOP 5Japonia - Wymiana handlowaJaponia - Import TOP 5

Informacje z rynku

Eksport z Polski do Japonii w kwietniu 2022 r. to ponad 13 mld JPY (13,720,123,000 JPY). Narastająco od początku 2022 r. eksport wyniósł 52,346,485 JPY.

Import z Japonii do Polski to prawie 48 mld JPY (48,180,165 JPY). Narastająco od początku 2022 r. import wyniósł 148,483,220 JPY.

Najważniejsze kategorie eksportowe z Polski do Japonii: maszyny i urządzenia transportowe, produkty według surowców (np. metale, minerały, drewno itd.), produkty chemiczne, produkty spożywcze i zwierzęce.

Najważniejsze kategorie importowe z Japonii do Polski: maszyny i urządzenia transportowe, produkty chemiczne, produkty według surowców (np. metale, minerały, drewno itd.), produkty bez klasyfikacji. (Źródło: Trade Statistics of Japan)


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Japonii. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij