Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneKenia


Kenia to wiodąca gospodarka regionu Afryki Wschodniej ze stolicą w Nairobi - powszechnie uznawaną za "hub" finansowy i handlowy regionu. Kenia przyciąga najwięcej FDI w centralnej i wschodniej Afryce dzięki bardzo dynamicznemu rynkowi i dużej otwartości na globalny biznes. Z młodym, wykształconym społeczeństwem i stuletnią historią aktywnej przedsiębiorczości, Kenia stanowi przykład rozwoju dla wielu krajów afrykańskich.


Kenia - Eksport TOP 5Kenia - Wymiana handlowaKenia - Import TOP 5

Informacje z rynku

Z raportu Kenya National Bureau of Statistics (KNBS) wynika, że wolumen handlu wzrósł z 215,04 mld KSh w styczniu 2021 r. do 227,21 mld KSh w lutym 2021 r. Wartość całkowitego eksportu wzrosła z 54,31 mld KSh w styczniu 2021 r. do 67,49 mld KSh w lutym 2021 r., podczas gdy wartość importu spadła z 160,72 mld KSh w styczniu 2021 r. do 159,72 mld KSh w lutym 2021 r.

Eksport krajowy według szerokiej kategorii ekonomicznej (BEC) wskazał, że żywność i napoje były główną kategorią eksportową w lutym 2021 r., stanowiąc 43,1% eksportu krajowego, podczas gdy nieżywnościowe artykuły przemysłowe stanowiły 24,33% eksportu krajowego.

Import według BEC wskazuje, że nieżywnościowe artykuły przemysłowe były główną kategorią importu w lutym 2021 r. z udziałem 40,96%. Paliwa i smary, maszyny i inne środki trwałe oraz sprzęt transportowy stanowiły odpowiednio 15,57%, 13,60% i 9,54% całkowitej wartości importu. Żywność i napoje stanowiły 12,39% całkowitego importu w lutym 2021 r.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Kenii. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij