Rynki zagraniczne

LitwaLitwa


Litwa, Republika Litewska (Lietuva, Lietuvos Respublika) - to państwo położone w Europie Środkowo-Wschodniej, na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Razem z Łotwą i Estonią tworzą grupę tzw. państw bałtyckich. Powierzchnia Litwy wynosi 65,3 tys. km2. Pod względem powierzchni Litwa jest większa od Niderlandów, Belgii, Danii czy Szwajcarii. Całkowita długość granic Litwy wynosi 1763 km, z czego granica lądowa stanowi 1625 km. Litwa posiada granice lądowe z 4 państwami: Łotwą - 588 km, Białorusią - 679 km, Polską - 104 km oraz Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) – 254. Litwa, pod względem dostępu do sąsiednich rynków, jest atrakcyjnie usytuowana. Jej obszar jest punktem styku trzech obszarów handlowych, w bezpośrednim zasięgu znajdują się bowiem: rynek Unii Europejskiej, rynek państw Regionu Morza Bałtyckiego oraz rynek państw Wspólnoty Niepodległych Państw. Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa sprawia, że Litwa może pełnić rolę istotnego węzła handlowego między Zachodem a Wschodem oraz Północą a Południem Europy.


Litwa - Eksport TOP 5Litwa - Wymiana handlowaLitwa - Import TOP 5

Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane na Litwie. Lista dostępna TUTAJ.Opracowania i raporty:
Charakterystyka rynku
Litwa - charakterystyka rynku
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij