Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneMeksyk


Meksyk jest drugą największą gospodarką Ameryki Łacińskiej i powszechnie nazywa się go bramą do tego regionu. Jego najważniejszym partnerem handlowym są Stany Zjednoczone, które kupują 80% eksportu meksykańskiego. Jest to duży, wciąż rozwijający się i chłonny rynek z dobrymi perspektywami na przyszłość - szacuje się, że do 2050 roku będzie ósmą gospodarką świata.


Meksyk - Eksport TOP 5Meksyk - Wymiana handlowaMeksyk - Import TOP 5

Informacje z rynku

Meksyk jest drugim, po Brazylii, największym partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej. Jest także najludniejszym krajem hiszpańskojęzycznym na świecie oraz drugim najludniejszym krajem Ameryki Łacińskiej, co doskonale oddaje jego strategiczne znaczenie oraz potencjał ekonomiczny. Zakończone w 2020 r. negocjacje nowej umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską a Meksykiem otwierają nowe perspektywy dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem meksykańskim. Największym partnerem handlowym Meksyku są Stany Zjednoczone, z których pochodzi 43% meksykańskiego importu i do którego trafia aż 80% meksykańskiego eksportu.

Największy wzrost po stronie importu nastąpił w grupach obejmujących sprzęt medyczny i leki, preparaty diagnostyczne, urządzenia łączności bezprzewodowej oraz komputery. Istotny wpływ na kształtowanie się wartości eksportu miała sprzedaż sprzętu medycznego, produktów rolno-spożywczych, części motoryzacyjnych, pojazdów osobowych (nowe modele Volkswagena w Meksyku Tesla).

W strukturze towarowej meksykańskiego eksportu do Polski dominowały kawa i koncentraty na bazie kawy, komputery, przetworzona żywność. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Meksyku dominowały sprzęt medyczny, maszyny przemysłowe, części motoryzacyjne.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Meksyku. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij