Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneMongolia


Dzięki bliskości do największego na świecie rynku konsumenckiego - Chin, Mongolia ma potencjał, aby stać się jednym z głównych dostawców surowców do południowego sąsiada. Połączenie europejskiej jakości technologii i know-how z ogromnymi zasobami Mongolii może oferować znaczące i lukratywne szanse biznesowe dla polskich producentów produktów końcowych, a także sprzętu i maszyn. Mongolia posiada ogromne ilości surowców mineralnych (miedź, węgiel, złoto, srebro, molibden i uran) i ponad 71 mln sztuk żywego inwentarza. Istnieją duże szanse eksportowe dla polskich firm z branży wydobywczej i usług wydobywczych, producentów technologii rolniczej do procesowania mięsa i uboju, czy materiałów budowlanych. Również sektor FMCG (zdrowa żywność, suplementy i witaminy, mrożone warzywa i owoce) ma duże szanse ekspansji na rynku mongolskim.


Mongolia - Eksport TOP 5Mongolia - Wymiana handlowaMongolia - Import TOP 5

Informacje z rynku

W pierwszych 10 miesiącach 2021 r. obroty handlowe Mongolii osiągnęły wartość 13,1 mld USD. Eksport wyniósł 7,5 mld USD. Import miał wartość 5,6 mld USD.

W pierwszych 10 miesiącach 2021 r. po stronie importu, 69% stanowiły produkty mineralne, maszyny i sprzęt, elektronika, pojazdy i części oraz żywność.

W strukturze towarowej w pierwszych 10 miesiącach 2021 r. w polskim eksporcie do Mongolii dominowały jabłka i gruszki, smalec i mięso wieprzowe, kosmetyki, czekolada i przetwory warzywno-owocowe. Wartość polskiego eksportu w pierwszych 10 miesiącach 2021 r. wyniosła ok. 68,2 mln USD.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Mongolii. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij