Informacje z rynku
Na podstawie szacunków MTI (Ministry of Trade and Industry) gospodarka Singapuru w czwartym kwartale 2021 r. wzrosła o 6,1% w ujęciu rocznym, nieco zwalniając po 7,5% osiągniętym w poprzednim kwartale. W ujęciu kwartalnym gospodarka wzrosła o 2,6% w czwartym kwartale, szybciej niż wzrost o 1,2% w poprzednim kwartale. W całym 2021 r. gospodarka wzrosła o 7,2%, odbijając się od spadku o 5,4% w 2020 r. Handel zagraniczny wzrósł o 17,6% w styczniu 2022 r., po wzroście o 18,4% odnotowanym grudniu 2021 r. Całkowita wartość eksportu wzrosła o 22,1%, po 28,0% wzroście z grudnia 2021 r. Całkowity import wzrósł o 28,3%, po wzroście o 35,4% w grudniu 2021 r.
Największą kategorią importową z 43% udziałem są maszyny i urządzenia (z czego elektronika stanowi 60%). Kraj importuje również: ropę naftową (32%), wyroby niesklasyfikowane (7%) i wyroby chemiczne (7%). Głównymi rynkami importowymi są: Chiny (11%), Malezja (11%), Stany Zjednoczone (9%), Korea Południowa (8%), Japonia (6%) i Indonezja (5%).
W strukturze towarowej singapurskiego eksportu do Polski dominowały przyrządy i aparatura, optyczne, fotograficzne, pomiarowe, kontrolne, elektronika, farmaceutyki. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Singapuru dominowały maszyny i urządzenia, sprzęt elektryczny i elektrotechniczny, przetwory spożywcze, metale nieszlachetne. Należy podkreślić wzrost dynamiki importu w grupach obejmujących produkty spożywcze i płody rolne (jaja stołowe, wieprzowina, mrożone warzywa)..
Wydarzenia branżowe
Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.
Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.
Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Singapurze. Lista dostępna TUTAJ.
Singapur - charakterystyka rynku | Singapur- informacje podatkowe |